Śpiew Murów 44 – koncert w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego

Śpiew Murów 44 – koncert w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego

31 lipca, 2014 Wyłącz przez mateo

 

Jeszcze dzisiaj – 31 lipca 2014 o 20.30 na placu Krasińskich w Warszawie odbędzie się niezwykłe widowisko. Koncert słowno – muzyczno – plastyczny odbędzie się w przeddzień 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Twórcy chcą oddać chwałę i dramat patriotycznego zrywu sprzed siedemdziesięciu lat. Wstęp wolny.

 

Stołeczna Estrada do współpracy zaprosiła znakomitych aktorów: Stanisławę Celińską, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, Kingę Preis, Adama Woronowicza oraz muzyków: Natalię Niemen, Janusza Radka i Adama Nowaka z zespołu Raz Dwa Trzy. Za aranżacje i kierownictwo muzyczne odpowiedzialny jest Mateusz Pospieszalski. Dynamiczna scenografia ma współgrać z przekazem słowno-muzycznym, a całość widowiska przeniesie naszą wyobraźnię do tamtych dni.

 

„Sięgamy po wstrząsające teksty, które prawdę o wydarzeniach sierpnia i września 1944 r. ukazują z otwartością i okrucieństwem, m. in. wiersze Anny Świerczyńskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Aleksandra Kamińskiego oraz Mirona Białoszewskiego” – wyjaśnia Jerzy Bielunas, reżyser wydarzenia.

 

Zapraszamy!