“Wolność” ks. Jakuba Bartczaka “Przebojem Roku”

“Wolność” ks. Jakuba Bartczaka “Przebojem Roku”

26 czerwca, 2014 Wyłącz przez m.guzek

bartczak

Znamy już wyniki plebiscytu PRZEBÓJ ROKU organizowanego przez Stowarzyszenie Muzyki Chrześcijańskiej MUZA DEI. Zdecydowanie zwyciężył utwór WOLNOŚĆ w wykonaniu ks. Jakuba Bartczaka. Zwycięska propozycja zdobyła ponad 40 % głosów, pokonując dziewiętnaście utworów wydanych na albumach w roku 2013. Wśród nominowanych znalazły się przeboje m.in. Maleo Reggae Rockers, New Life M., Arkadio, zespołu Porozumienie, Magda.leny Frączek, Hioba czy zespołu Soudarion.

 

Uroczyste wręczenie wyróżnienia ks. Jakubowi Bartczakowi odbędzie się 6 lipca o 17.00 w Starym Sączu w ramach otwartego dnia Strefy Chwały Festiwal. Plebiscyt PRZEBÓJ ROKU odbywa się po raz pierwszy. Radio RDN było partnerem głosowania.

 

Utwór “Wolność” promuje debiutancki krążek ks. Jakuba Bartczaka pod  tytułem “Powołanie”. W piosence pojawia się gościnnie ojciec Marcin Kowalewski CMF z zespołu Fragua. Teledysk do utworu “WOLNOŚĆ” na serwisie YOUTUBE miał ponad 765 tysięcy odsłon.

 

Ks. Jakub Bartczak niegdyś znany jako „Mane”, członek hip-hopowych ekip z Wrocławia (Drugi komplet, Drutz). Obecnie wikariusz parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej (Święcenia kapłańskie 2007r.)

 

Strefa Chwały Festiwal odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Starym Sączu na Placu Papieskim – historycznym miejscu spotkania Jana Pawła II z pielgrzymami. Wydarzenie to jest kontynuacją Spotkań Muzyków Chrześcijan odbywających się od 1992 roku m.in. w Dursztynie, Ludźmierzu, Gródku n.Dunajcem. Spotkania te zainspirowały organizatorów do powołania Strefa Chwały Festiwal. Dzięki temu, wykorzystując wszystkie dotychczasowe doświadczenia poszerzają skalę i zasięg tych jedynych w swoim rodzaju rekolekcji. Zapisy na Strefę Chwały Festiwal trwają do 29 czerwca 2014 na stronie www.strefachwalyfestiwal.pl