2 kwietnia 2014: 9 rocznica śmierci Jana Pawła II

19 marca, 2014 Wyłącz przez m.guzek

CMJP22W 9 rocznicę śmierci Jana Pawła II o 20.00 na Pl.Józefa Piłsudskiego rozpocznie się czuwanie modlitewne ze świadectwami. W specjalnym namiocie będą wystawione relikwie papieża. O 21.37 na placu zabrzmi utwór “Cisza”.  Tego samego dnia ruszy kampania społeczna pod hasłem “Jeśli szukasz źródła, idź pod prąd”. Kampanię będzie promowała kompozycja Mateusza Pospieszalskiego do tekstu  Tryptyku Rzymskiego. W piosence usłyszymy: Adama Nowaka, Wojciecha Waglewskiego, Jorgosa Skoliasa oraz Sebastiana Karpiela Bułeckę. Organizatorem obchodów 9 rocznicy śmierci Jana Pawła II jest Centrum Myśli JP2. Czuwanie jest początkiem różnych inicjatyw związanych z kanonizacją papieża, która odbędzie się 27 kwietnia.

 

“Zależy nam na przypomnieniu przekazu Jana Pawła II i Jego wezwania do podejmowania trudnej drogi odnajdywania swojego człowieczeństwa, która zawsze wiąże się z nonkonformizmem, pójściem “pod prąd” – zapowiada Szymon Pulcyn z Centrum Myśli JP2.

 

Już dzisiaj Centrum zapowiada wydarzenia związane z kanonizacją m.in.  25 kwietnia odbędzie się uroczysty koncert pt. “Nie lękajcie się iść pod prąd” (wystąpią: T.Love, Voo Voo, Raz Dwa Trzy, Zakopower, Kasia Kowalska, Mela Koteluk i Urszula), 26 kwietnia – czuwanie z zespołem Deus Meus oraz 27 kwietnia – transmisję Mszy św. z kanonizacji. Wydarzenia odbędą się na Pl. Piłsudskiego w Warszawie.