Płyta Roku 2013 – Armia Dzieci “New Generation of Worship”

31 stycznia, 2014 Wyłącz przez mateo

armiadzieci_frontPłyta Roku 2013 w Chrześcijańskim Graniu już wybrana! 31 stycznia 2014 roku o 12.00 zakończył się kolejny plebiscyt na najciekawszy krążek minionego roku. W głosowaniu słuchacze wybrali Armię Dzieci – New Generation of Worship. Pokonała ona zdecydowanie resztę pretendentów – zebrała ponad 50% głosów.

 

Od kilku lat sklep i serwis Chrześcijańskie Granie organizuje głosowanie na najlepszą płytę roku. 2013 był dobry rokiem dla muzyki chrześcijańskiej. Ukazało się naprawdę sporo tytułów, dlatego do kolejnego już plebiscytu wybrano aż 21 albumów. Na liście znalazły się płyty, które można zakupić w sklepie Chrześcijańskie Granie, a także pod ich patronatem.

 

Przez stronę www.chrzescijanskiegranie.pl można było oddać 3 głosy. Takich ograniczeń nie było w przypadku SMSów. Sumarycznie oddano kilka tysięcy głosów. Najwięcej w historii.  Od początku walka była zacięta. Maleo Reggae Rockers z Revolution prowadziło przez dłuższy czas, by zakończyć na 12 miejscu. Wysoko przez całe głosowanie notowano krążki Porozumienia – Veryfikację (ostatecznie 7 miejsce) oraz Spacer po linie (6 miejsce). Cieszy całkiem wysokie miejsce (9) debiutanckiej płyty Zespołu 33 – Jezus Królem Chwały – 2 marca zawalczą w Koncercie Debiuty o miano Debiutu 2014.

 

Pierwsza trójka

W pierwszej trójce przed długi czas utrzymywał się raper Arkadio z płytą Rób to co kochasz, ale rzutem na taśmę (dosłownie w ostatnich godzinach głosowania), wyprzedził go zapis koncertu Jednego serca, jednego Ducha 2013 (3 miejsce). Ostatecznie zajął 4 miejsce.

 

 

Mocne drugie miejsce zajął debiutancki krążek Tam Tam – lubelskiej formacji PANdamusic. Bardzo dobrze wyprodukowany i różnorodny album pozwolił zdobyć 24,1% głosów i od pewnego momentu był jedyną realną konkurencją do zwycięskiej płyty Armii Dzieci.

 

A jaka jest najlepsza płyta roku 2013? Żywiołowa i radosna. Przeplatana Słowem Bożym i gitarowymi brzmieniami. Na pewno nie kopiuje bezmyślnie wzorców znanych np. z Arki Noego. Jak zespół pisze o sobie: “Armia Dzieci została powołana do życia przez małżeństwa, które pragnęły całe swoje życie oddać na służbę Kościołowi. Doświadczenie wydarzeń zwanych Czasem Chwały gromadziły nas na uwielbieniu. Oddawanie czci Bogu tworzy atmosferę, w której często słyszymy głos Najwyższego, naszego Stwórcy i Zbawcy. W takiej właśnie atmosferze w naszych sercach pojawiło się przekonanie, że Bóg powołuje Armię Dzieci.”

 

Projekt jest ciekawy nie tylko ze względów muzycznych. Obejmuje on znacznie więcej. To także wspólnota dzieci i rodziców, diakonia uwielbienia, diakonia ewangelizacji oraz grupa teatralna.

 

Strona domowa zespołu: http://armiadzieci.pl/

 

Chrześcijańskie Granie dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu plebiscytu, a szczególnie ekipie RDN Małopolska (z x. Jackiem Miszczakiem oraz x. Maćkiem Górakiem na czele) za obsługę techniczną głosowania.

 

Zapraszamy też serdecznie do śledzenia cyklu osobistych.subiektywnych TOP1 znanych muzyków i dziennikarzy. Bo chcemy poznać może mniej, ale za to lepiej. (np. magda.leny frączek czy też HIOBa ).

 

plyta_roku_2013_banner

A oto dokładna lista płyt, które brały udział w plebiscycie, wraz z miejscami, które zajęły:

1. Armia Dzieci – New Generation of Worship
2. PANdamusic – Tam Tam
3. Jednego Serca Jednego Ducha 2013
4. Arkadio – Rób co kochasz
5. Genezareth – Wracaj
6. Porozumienie & Goście – Spacer po linie
7. Porozumienie – Veryfikacja
8. Beata Bednarz – Czy znasz to imię
9. 33 – Jezus Królem Chwały
10. Mocni w Duchu & Dzieciaki – Rycerze Światła
11. Magda.lena Frączek – Effatha
12. Maleo Reggae Rockers – Revolution
13. La Pallotina – Alter
14. Maleo Reggae Rockers – Panny Wyklęte
15. New Life M. – Tylko Ty i ja
16. Hiob – Styl Południowo – wschodni
17. Debiuty vol.1
18. Antonina Krzysztoń – Czekaj
19. New Life M. – Światło – Życie
20. Kanaan – Tato
21. Nacinacze Sykomory – Zbudź się

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W3f2MQST2Qo[/youtube]