Nowa dostawa Arki Noego i Cristiady.

Nowa dostawa Arki Noego i Cristiady.

10 stycznia, 2014 Wyłącz przez mateo

pan_krakersUzupełniliśmy zapasy. I znów mamy Arkę Noego. Polecamy. Tym bardziej, że pojawiło się długo oczekiwane wznowienie  “Pana Krakersa”. Warto wzbogacić dyskografię przed premierą najnowszego filmu o Noem 🙂 Jeśli zaś wolicie inne klimaty to na nowo pojawiła się w naszej ofercie “Cristiada”.

 

Kolejne pokolenie Arki Noego nie śpiewa wyłącznie piosenek o Bogu. Lider zespołu – Robert Fridrich Litza-  zaaranżował kultowe utwory z lat 80 takich zespołów jak Brygada Kryzys, Izrael czy Kult. Poisenki, których covery prezentowane na płycie Pan Krakers Arki Noego były często wyrazem sprzeciwu wobec systemu komunistycznego. Dzisiaj śpiewane przez dzieci nabierają nowego znaczenia. Mogą być sprzeciwem wobec kultury, w jakiej żyjemy.  Sukces płyty Arka Noego – Pan Krakers polega na możliwości różnej interpretacji piosenek.

 

 

cristiada_dvd_frontCristiada to oparta na faktach historia ludzi, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia powstania cristeros, które w latach 1926-1929 wstrząsnęło Meksykiem.

Obsadzie przewodzi Andy Garcia odgrywający rolę gen. Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który przyglądając się z żoną (Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej, wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę. Jednak wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia.

Zamienia bandę prześladowanych za wiarę nieudolnych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć. Generał ma niewielkie szanse w walce ze wszechwładnym i bezwzględnym prezydentem Callesem, ale ludzie, których spotyka na swej drodze, młodzi idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim jeden niezwykły nastolatek imieniem Jose, uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.

 

Zapraszamy do zakupów!