Kogo smuci radość Franciszka? spotkanie w Centrum Myśli JP2

Kogo smuci radość Franciszka? spotkanie w Centrum Myśli JP2

26 stycznia, 2014 Wyłącz przez m.guzek

Fundacja_Salvatti_plPallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl oraz przestrzeń spotkania Centrum Myśli Jana Pawła II już 30 stycznia o godz. 19:00 zapraszają na debatę: Kogo smuci radość Franciszka? Patronat nad wydarzeniem objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Z niedawno przeprowadzonego raportu na temat tzw. efektu Franciszka wynika, że we Włoszech doszło do masowego powrotu wiernych do Kościoła, bo widzą papieża, który jest blisko ludzi, tych najprostszych, najuboższych i pokazuje radość Ewangelii. „Idealny papież”  – można by podsumować, gdyby nie głosy krytyki.

 

Od najbardziej banalnych: że nosi plastikowy zegarek, stare czarne buty i obniża autorytet papiestwa, do poważnych oskarżeń o związki z masonerią. Także w tzw. mediach mainstreamowych spada entuzjazm wobec Franciszka.

 

Wśród panelistów: Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, urodzony i wychowany w ojczyźnie Papieża Franciszka, Krzysztof Skórzyński, dziennikarz „Faktów” TVN oraz Paweł Milcarek, publicysta Christianitas i Łukasz Kobeszko, ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II. Panel poprowadzi Monika Mostowska, dziennikarka Radia Warszawa.

Spotkanie odbędzie się 30 stycznia 2014 roku, o godz. 19.00 na 1 Piętrze Centrum Myśli Jana Pawła II  przy ul. Foksal 11 w Warszawie. Wstęp wolny! Dojazd autobusami: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 180, 222, 503, 518, E-2. Przystanek Foksal (ulica Nowy Świat).

 


Za: www.salvatti.pl