Wydarzenia 11 listopada w Dobrym Miejscu

7 listopada, 2013 Wyłącz przez mateo

jak_feniks_plakat_notrans_wwwZ okazji Święta Niepodległości chcemy zaproponować dwa ciekawe wydarzenia w Dobrym Miejscu. Już 10 listopada nastąpi otwarcie wystawy “1918 – Jak feniks z popiołu…”, a 11 listopada odbędzie się specjalny pokaz “Pana Tadeusza” z 1928r. Z muzyką na żywo!

Read More

Wystawa “1918 – jak feniks z popiołu” składa się z kilkudziesięciu unikatowych gazet, plakatów, dokumentów, zdjęć (w tym zagranicznych), związanych z międzywojenną historią Polski, jak również z I wojny światowej. Zobaczymy też oryginalne umundurowanie z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego wieku. Artefakty użytku codziennego związane z I i II wojną światową.

 

Zapraszamy na wernisaż razem z kolekcjonerem Panem Jackiem Piętką. Rozpocznie się on o 14:00 po Mszy św. sprawowanej o 13:00 w pobliskim kościele Pokamedulskim Najświętszej Marii Panny na Bielanach. Pan Jacek będzie również prelegentem na wernisażu.

Galeria Krużganek (ul. Dewajtis 3, Warszawa), wejście A

 

 

pan_tadeusz_secundo_800Pan Tadeusz to największa polska produkcja filmowa okresu międzywojennego, zrealizowana na podstawie epopei Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem.
Uroczysta warszawska premiera filmu, która odbyła się 9 listopada 1928 r. z udziałem dostojników państwowych (prezydenta Ignacego Mościckiego i marszałka Józefa Piłsudskiego) oraz wielu dyplomatów, zapoczątkowała obchody dziesięciolecia niepodległości Polski.

 

Muzyka na żywo – zagra na klawiszach kompozytor Marcin Pukaluk

Dobre Miejsce (ul. Dewajtis 3, Warszawa), wejście B.

Bilety do kupienia w naszym sklepie przed pokazem oraz przez stronę www