PATRONAT: “O Patrz Kultura” 29 września 2013

21 września, 2013 Wyłącz przez m.guzek

plakat 2013 malyMłodzież i studentów zapraszamy na artystyczne wydarzenie jakie przygotowuje dla Was parafia Opatrzności Bożej przy ul. Dickensa 5 w Warszawie. Już 29 września  odbędzie się Dzień Kultury pod hasłem: „O Patrz Kultura” – a w nim spektakle teatralne, pokaz i nauka tańca, koncert zespołu rockowego, a na zakończenie – rap koncert  zespołu Poison!Patronat nad wydarzeniem objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Program „O Patrz Kultura”
14:15 – Teatr Sensowni – spektakl “Gwoździe”

 

 

Teatr „Sensowni” – zajmuje się głównie pantomimą oraz teatrem ruchu. Występują w różnych miejscach – na ulicach, w kościołach, na scenach profesjonalnych itp.
Spektakl „Gwoździe” – opowiada o ludziach którzy dają się pociągnąć takim zagrożeniom jak narkotyki, autoerotyzm, przerost ambicji i dumy oraz niezadowolenie, aż w końcu stają się ich więźniami. Kiedy ktoś w końcu po próbie samobójczej odnajduje Prawdziwą Miłość i Źródło Życia w Chrystusie, odkrywa też swoją misję…

 

14:30 – występ zespołu rockowego IksHa
15.15 – Teatr Sensowni – spektakl “Gwoździe”
15.30 – Diakonia Tańca – warsztaty taneczne oraz pokaz tańca
16.30 – Teatralna Grupa Opatrzności – skecz kabaretowy “Kopciuch”
17.00 – Teatralna Grupa Opatrzności – premiera spektaklu “Rozmowy z B.”

 

„Rozmowy z B.” to spektakl na podstawie opowiadania „Oskar i Pani Róża” stworzony przez zespół TGO (Teatralna Grupa Opatrzności). Spektakl skromny, subtelny, grany tylko przez dwóch aktorów. Subtelność ta pozwala aby każdy kto go ogląda mógł w nim znaleźć swoją historię.Do szpitala, w którym przebywa mały Oskar, chory na nieuleczalną chorobę, trafia Pani Róża. Ich początkowo trudne do nawiązania relacje zmieniają chłopca i pomagają mu przejść trudności choroby, dojrzeć, dorosnąć, zrozumieć, zaakceptować i znaleźć w tym spokój i szczęście ze wszystkimi blaskami i odcieniami jakie niesie życie. Ale czy tylko? Pani Róża, która ma swój własny i wygodny plan na życie, spotyka kogoś, komu trzeba pomóc. To spotkanie przede wszystkim Ją odmienia. Poprzez prawdopodobnie wymyśloną przez nią historię, którą opowiada chłopcu, sama odnawia swoje serce, wlewa w swoje życie nadzieję, sama przez własne słowa otwiera się na rzeczy istotniejsze, kruszy własne koncepcje na życie zastępując je tymi, które wynikają z czystych intencji.

 

19.00 – rap koncert – Poison

 

Koncert zespołu „Poison” – w swojej twórczości porusza problemy wartości i wiary.
Poison (raper – Piotr Michał Plichta) był narkomanem i złodziejem, dziś opowiada o swojej przeszłości, jednocześnie ostrzegając młodych przed najczęstszymi błędami jakie mogą ich spotkać na progu dorosłego życia.
„O Patrz Kultura” – 29 września
Kościół Opatrzności Bożej
ul. Dickensa 5 (Ochota), Warszawa
Zapraszamy młodzież i studentów! – wstęp bezpłatny