Bydgoszcz: II Festiwal Nowe Spojrzenie

14 czerwca, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Już w sobotę 22 czerwca 2013 r. na skwerze u zbiegu ulic Berwińskiego i Szymanowskiego o godz. 13.30. w Bydgoszczy odbędzie się druga edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie.

 

To imponujące wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu. Jego pierwsza edycja w czerwcu 2012 zgromadziła 9 tysięcy uczestników z całego kraju. Festiwal działa na trzech płaszczyznach: koncerty gwiazd, konkurs młodych zespołów oraz spotkania z ludźmi kultury i mediów.
Muzyczną ucztę zapewnią uznani polscy artyści, reprezentujący różne gatunki muzyczne:

Armia (legenda polskiego rocka i hardcore; zespół, który ma w swoim dorobku 10 studyjnych płyt, jego liderem jest Tomasz Budzyński),

Bethel (wschodząca gwiazda polskiej sceny reggae, zdobywcy Złotego Bączka na Przystanku Woodstock 2011),

U Studni (zespół byłych muzyków Starego Dobrego Małżeństwa; grają poezję śpiewaną),

Frenchman (raper, który zachwyca przesłaniem swoich tekstów; tworzył utwory m.in. z: HIFI Bandą, Ostrym, Guralem, Mariką i Jamalem).

 

Występy gwiazd poprzedzi finał Konkursu Młodych Zespołów promującego utalentowane kapele. Spośród niemal 40 zgłoszonych zespołów wybrano 3 finalistów: Cisza nocna (Gdynia), SielSKA (Bydgoszcz) i The Fraiz (Brześć, Białoruś), którzy powalczą o uznanie publiczności i 2000 zł.
W czasie koncertów odbędą się także spotkania z ludźmi kultury i mediów, którzy opowiedzą o swoim życiu, pracy i pasjach. W tym roku naszymi gośćmi będą m.in.:

 

Rafał A. Ziemkiewicz, znany dziennikarz, publicysta i pisarz science-fiction,

Adam Ziemianin, poeta i autor tekstów (m.in. dla Starego Dobrego Małżeństwa) oraz

pARTyzant, genialny gitarzysta, który w niezwykły sposób interpretuje światowe przeboje.
Festiwal oferuje atrakcje dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. Dla najmłodszych dostępna będzie specjalna strefa dziecka, a dla trochę starszych warsztaty perkusyjne i graffiti, konkurs solówek gitarowych (z nagrodami!), pokazy taneczne i wiele innych.
Wstęp wolny!
Aktualne informacje o Festiwalu są dostępne na stronie internetowej: www.nowespojrzenie.com oraz na www.facebook.com/FestiwalNoweSpojrzenie.