PATRONAT: OTWÓRZmy OCZY z prof. Markiem Chodakiewiczem

11 maja, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Zespół „Otwórzmy Oczy” zaprasza na kolejne spotkanie z ciekawym człowiekiem, które odbędzie się 14 maja o 19.00 w Sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. Na najbliższym spotkaniu gościć będziemy dr Marka Chodakiewicza- historyka i wykładowcę akademickiego z The Institute of World Politics w Waszyngtonie, absolwenta Columbia University i autora książek i artykułów historycznych dotyczących historii i geopolityki.Patronat nad wydarzeniem objęło Chrześcijańskie Granie!

 
Podczas rozmowy z doktorem Chodakiewiczem będziemy szukać odpowiedzi na pytanie o to co znaczy dziś być Polakiem, jak również pochylimy się nad kwestiami związanymi ze znaczeniem i rolą Polski w regionie środkowej Europy, zadaniami jakie stoją przed młodym pokoleniem i relacjami Polski ze Stanami Zjednoczonymi, NATO i organizacjami międzynarodowymi.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek profesora.

Serdecznie zapraszamy!
Spotkania z cyklu OTWÓRZmy OCZY odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca w Sali Kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 o godzinie 19.00. Poprzednimi gośćmi spotkań byli red. J. Karnowski, prof. R. Gwiazdowski, dr T. Terlikowski, Arc. H. Hoser SAC, dr K. Wąsowski, Robert Tekieli oraz Michał Nowak. Podczas spotkań podejmowane są różnorodne tematy kształtujące światopogląd młodego Polaka-katolika.

Wstęp wolny.

Dojazd: przystanek Park Praski, tramwaje: 20, 23, 26, 40, autobusy: 160, 190, 226, 460, 512, 527, 718, 738, 805.
www.facebook.com/OTWORZmyOCZY