Patronat: Warszawskie Jerycho- zburzmy mury duchową amunicją

19 marca, 2012 Wyłącz przez m.guzek

18 marca o godz. 17.00 Mszą Świętą rozpoczęło się “Warszawskie Jerycho”- nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w obronie życia nienarodzonych dzieci. Wydarzenie to wpisuje się w warszawski Tydzień dla Życia podobnie jak Przegląd Filmów Pro-life, w którym uczestniczyło w ten weekend ok. 100 osób.

 

“Warszawskie Jerycho” nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu. Podobnie, wierzymy, iż potężną w skutkach może być wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu podjęta przez tydzień na skalę Miasta Warszawy.

 

Na świecie corocznie w łonach matek ginie kilkadziesiąt milionów dzieci, w Polsce  corocznie zabijanych jest kilkaset dzieci, najczęściej z powodu przewidywanego upośledzenia. Wierząc, że modlitwa jest najlepszą bronią w walce o ludzkie życie, wypraszać będziemy przemianę ludzkich serc i umysłów a także zmiany prawne w Polsce i na świecie. “Najważniejsze jest to, że każda kolejna grupa nie tylko wnosi swój wkład w walkę na tym chyba najważniejszym dziś dla Kościoła froncie, ale wychodzi z adoracji wyraźnie ubogacona. Chcąc przemieniać świat, w którym każdego dnia ginie w łonach matek ponad sto tysięcy osób ludzkich, musimy zaczynać od tego, co najważniejsze”-  mówi Michał Baran, prezes KSM, które jest głównym organizatorem inicjatywy.

Adoracja   odbywa się w kaplicy św. Barbary (obok kościoła) mieszczącej się w centrum Warszawy, przy ul. Nowogrodzkiej 51. Potrwa cały tydzień i zakończy się w niedzielę 25 marca o godz. 12.00, tak by uczestnicy mogli włączyć się w Uroczystą Mszę świętą w Archikatedrze o godz. 12.30 oraz późniejszy “Marsz dla Życia”.

 

Ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty i grupy katolickie działające na terenie Warszawy mogą włączyć się w “Warszawskie Jerycho” na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest podjęcie 2-godzinnego dyżuru, związanego z odpowiedzialnością za przebieg i porządek adoracji, co wiąże się z koniecznością wcześniejszego kontaktu oraz ustaleń. Drugą formą jest wspólna obecność modlitewna całej grupy w dowolnie zaplanowanych przez siebie godzinach. Ponadto, wszystkie organizacje o rozbudowanych strukturach zachęcamy do współpracy w dotarciu z zaproszeniem na “Jerycho” do poszczególnych jej członków i grup lokalnych. Jest również możliwe podjęcie przez jedną grupę kilku dyżurów.

 

Więcej informacji o Warszawskim Jerychu na stronie: www.jerycho.ksm.org.pl oraz pod numerem tel.             515 165 080.