PATRONAT:III Muzyczne Spotkanie u Bł. Karoliny w Zabawie.

10 listopada, 2011 Wyłącz przez m.guzek

W Zabawie, leżącej przy trasie z Żabna do Szczurowej, istnieje Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny. W niepozornej stodole obok kościoła, będącej też małym skansenem, zrodził się pomysł organizowana cyklicznych miesięcznych spotkań muzycznych. To koncerty ewangelizacyjne kierowane do młodych z Diecezji Tarnowskiej.Patronat nad wydarzeniem objął sklep Chrześcijańskie Granie.

 

Koncert będzie transmitowany na żywo w radiu RDN Małopolska i radiu RDN Nowy Sącz, rozpocznie się o godzinie 16:30.


 

 

Organizatorami spotkań u Karoliny są: Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Tarnowskiej oraz Bartek Jaskot. Spotkania muzyczne mają odbywać się zawsze w drugą sobotę miesiąca. Na dwa pierwsze koncerty przyjechało ponad 100 osób.

 

W sobotę 11 listopada odbędzie się trzecie spotkanie w Zabawie. Muzycznym gościem będzie zespół POD GRUSZĄ – grupa muzyków grających piękne poezje, przede wszystkim o Błogosławionej Karolinie Kózkównej, której sanktuarium w Zabawie się znajduje.

 

W ramach „otwartego mikrofonu” zaprezentuje się MARCIN STAWICKI – warszawiak, który osiadł na Podhalu w Nowym Targu, pieśniarz, poeta, malarz. Właśnie tego dnia wraz z Bartkiem Jaskotem i Witkiem Góralem rozpoczyna ogólnopolską trasę listopadową „Z ciemności DO ŚWIATŁA”.

Spotkanie poprowadzą: Bartek Jaskot i ks. Piotr Osiński, który jeszcze w listopadzie wyrusza na misje do Afryki.

 

Patronat medialny: RDN Małopolska, Muzyka dla Ducha, Portal hej.mielec.pl, Chrześcijańskie Granie, GospelBox.

WIDEO Z PIERWSZEGO SPOTKANIAhttp://www.youtube.com/watch?v=kPInZmjawwI&feature=player_embedded

WIDEO Z DRUGIEGO SPOTKANIAhttp://www.youtube.com/watch?v=1sOSs_CAqk8&feature=player_embedded