Dobra książka:o.Joachim Badeni – Wyjdź do światła …

8 sierpnia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Ojciec Joachim Badeni :

“Żeby dojść do Światła,trzeba wszystkie ciemności porozbijać. Taka to robota. Co chwilę coś się staje ciemne i trzeba znowu tę ciemność rozświetlić. Nie usunąć, bo się nie da, tylko rozświetlić. Rzucić na nią światło Słowa, światło wiary!”

 

 

Ten zakonnik, który rozmawiał z Bogiem, zmagał się z diabłem, a w ostatnim roku życia nawoływał: “Uwierzcie w koniec świata!“, zostawił nam przesłanie. Przez wiele lat mówił, jak skutecznie rozpraszać ciemności i wątpliwości w życiu. Jak pogodzić niespokojnego ducha z monotonną kościelną liturgią. Badeni przekonywał, że pijacy i prostytutki mogą wejść do nieba przed dewotkami i księżmi. A co najważniejsze, mówił, że każdy z nas ma swoje światło i każdy może poczuć osobową obecność Boga.

 

 

Książkę o tajemnicy o.Joachima Badeniego Wyjdź do światła. Przesłanie świętego grzesznika kupisz na tolle.pl

Badeni, przeciwny kościelnym schematom, z właściwą sobie prostotą i humorem pokazał, jak Bóg uwodzi człowieka. Mistyk, kochający uroki życia, wiedział na ten temat więcej niż niejeden poważny teolog.

Ta książka jest zbiorem wybranych przez Judytę Syrek wielu nie publikowanych dotąd konferencji, które wyraźnie pokazują przesłanie, jakie kierował ojciec Badeni najczęściej do ludzi młodych.

Więcej dobrych książek szukaj na tolle.pl