DEBIUTY – ALIJAH

11 lipca, 2011 Wyłącz przez m.guzek

ALIJAH – jest pierwszym zespołem, który prezentujemy w ramach konkursu DEBIUTY. Skład grupy to muzycy na co dzień grający w różnych formacjach muzycznych – większość z nich związana jest z zespołem Anti Babylon System. Pomysł na stworzenie projektu zrodził się już kilka lat temu – w roku 2007. We wrześniu 2011 zespół Alijah planuje wydać album pt. „W Jego Sercu”. Poza psalmami, na płycie znajdą się dwa hymny: Magnificat oraz Benedictus, których źródłem jest Nowy Testament.Patronem medialnym płyty jest Chrześcijańskie Granie.

 

POSŁUCHAJ : www.myspace.com/570458437


Projekt ALIJAH to nie tylko projekt artystyczny ukazujący piękno tekstów Pisma Świętego czy znakomitą muzykę, ale to także świadectwo naszej wiary. W Jego Sercu – ten mistyczny tytuł płyty mówi o tajemnicy, początku i źródle wszystkiego…

 

 

 

Nagrania płyty W jego sercu zostały zrealizowane przełomie 2009/2010 roku. Na krążku znalazły się kompozycje Doroty Zaziąbło, Katarzyny Lampert, s.Rity Hilbrycht a także pomysły muzyczne Pawła Kurza, Jakuba Kwaśniaka, Jacka Polczyka na bazie których powstało kilka psalmów. Warstwą aranżacyjną i produkcyjną zajęła się Dorota Zaziąbło, ostateczny szlif produkcyjny projektowi nadał Michał Kuczera. Do powstania płyty swoją cegiełkę dołożyli także nasi przyjaciele: Gabrysia Rudawska, Andrzej Lampert, Przemysław Smaczny.

 

 

ZESPÓŁ:

Katarzyna Lampert – wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Brała udział w kilkunastu projektach użyczając swego głosu m.in. w realizacji programu muzycznego „Jaka to melodia?”. W 2009 nagrała swój autorski utwór na płycie „Wniebowzięci” Piotra Kominka. Od kilku lat współpracuje z zespołem PIN. Obecnie śpiewa w zespole Anti Babylon System.

Paweł Kurz – wokalista oraz gitarzysta zespołu Anti Babylon System.

Dorota Zaziąbło – pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z wieloma znaczącymi personami polskiej sceny muzycznej: Urszulą Dudziak, Beatą Bendarz, Beatą Przybytek, Andrzejem Lampertem, Krystyną Prońko, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Marcinem Pospieszalskim.

Jakub Kwaśniak – gitarzysta solowy zespołu Anti Babylon System.

Wojciech Gąsior – gitarzysta basowy, aranżer i kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach ukończonej z wyróżnieniem. Współpracował z Mate.O, Ewą Urygą, Markiem Bałatą, Ruth Lynch, Davidem Danielem, Karen Gibson, Brianem Fentress, Beata Przybytek.

Kamil Cudzich – perkusista, absolwent V Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, na swoim koncie ma współpracę z Lidką Pospieszalską, Violą Brzezińską, Marcinem Pospieszalskim, Anti Babilon System, Krywań.