Radosław Pazura czyta”Dekalog” o.Jacka Salija

8 marca, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Na rynku ukazał się pierwszy audiobook z prozą jednego z najpopularniejszych polskich zakonników, dominikanina o. prof. Jacka Salija. „Dekalog” to niezwykła podróż po czymś tak dobrze znanym a ciągle niepoznanym. Niepozbawiona mocy, zaskakujących interpretacji, głębokich myśli i humoru pozycja to lektura więcej niż obowiązkowa. “Tak naprawdę otwarcie się na Boga decyduje o sensie i bezsensie mego życia… Bóg nas stworzył bo tak chciał, bo chciał nas dla nas samych i właśnie dlatego istniejemy i dlatego jest o nas zazdrosny” – pisze Salij.

Posłuchaj [audio:http://www.chrzescijanskiegranie.pl/aktualnosci/wp-content/uploads/2011/03/30_4_1.mp3|titles=30_4_1]

Płyta DEKALOG jest do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl

Książkę czyta Radosław Pazura, świetny aktor, który po tragicznym skutkach wypadku samochodowym (śmierć Waldemara Goszcza) na długie dni stracił przytomność a po przebudzeniu rozpoczął zupełnie nowe życie. Wrócił do kościoła, wziął ślub kościelny ze swa wieloletnią narzeczoną Dorotą Chotecką, poczęła im się córka. „Dekalog” ojca Salija to na prawdę kawał przygody, orzeźwiającej, odkrywczej i skłaniającej do zadumy, mówi o lekturze aktor.

Wydawca płyty Rafał Porzeziński mówi, że dawno już chciał z bogatego dorobku literacko-formacyjnego o. Salija, jako pierwszą wydać tę perełkę. „Przykazania które znamy i których nie rozumiemy, prawa a zarazem obietnice które przyzwyczailiśmy się łamać, bądź wypaczać to ciągły temat naszych rozterek i jedyny pewny drogowskaz w drodze do nieba. Ta książka naprawdę mówi sporo nowego o „Dekalogu”, zarówno tym, którzy czują się bezgrzeszni jak i tym którzy w wiecznym poczuciu winy boją się prosić o miłosierdzie i trwają w grzechu rezygnując z sakramentów”. „Dekalog” został zapisany w formacie mp3, książka trwa 3h47min30sek. Okładkę zaprojektował świetny grafik Łukasz Rayski a muzykę skomponowała i wykonała Joanna Nogal

Zapewne wiele osób zapragnie bliższego spotkania z Bogiem po wysłuchania „Dekalogu” Salija. W Wielkim Poście kilkanaście lokalnych stacji radiowych zamierza wyemitować ją w odcinkach m.in. Radio Plus Radom, Radio Podlasie, Radio Niepokalanów, Radio Emaus, Radio Rodzina, Radio eM, Radio Głos.