Strefa Chwały Festiwal 2011 – trwają zapisy

19 lutego, 2011 Wyłącz przez m.guzek

W dniach od 27 do 29 czerwca w Starym Sączu na Placu Papieskim odbędzie się Strefa Chwały Festiwal – unikalny projekt, którego celem jest stworzenie przestrzeni dla spotkania osób kierujących się w życiu codziennym ponadczasowymi wartościami chrześcijańskimi. W jednym miejscu i czasie zgromadzą się ludzie świata kultury, mediów, sportu, ale także polityki i biznesu. Strefa Chwały Festiwal  będzie kontynuacją odbywających się od dwudziestu lat Spotkań Muzyków – Strefa Chwały.

Idea Festiwalu powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie organizatorów Strefy Chwały i o jej owoce (kilkadziesiąt zespołów chrześcijańskich w Polsce).
Modlimy się, aby Strefa Chwały stała się miejscem spotkania ludzi szeroko pojętej kultury, którzy w swoim życiu i twórczości dają wyraz wierze w Chrystusa. Nie wyobrażamy sobie realizacji naszej wizji bez udziału kapłanów. Szczególnie liczymy na pomoc tych, z którymi od lat łączą nas wspólne inspiracje i działania na rzecz Ewangelizacji. Strefa Chwały Festiwal to wyjątkowe spotkanie, w tworzenie którego zaangażowały się osoby popularne /znane z mediów/ w naszym kraju. Przyjadą też goście z Białorusi, Ukrainy, Słowacji, USA oraz z Węgier.

Ogólny program Strefa Chwały Festiwal

Poniedziałek 27.06.2011
Otwarcie Strefy Chwały będzie miało miejsce o godz. 19.00. Będzie to czas wspólnej modlitwy, zawiązania wspólnoty oraz koncertów.

Wtorek 28.06.2011
Na główny dzień festiwalowy przygotowany jest bardzo urozmaicony program, w tym cztery panele interaktywne o następującej tematyce:
1. Zobaczyć Chrystusa w twarzy bezdomnego i niepełnosprawnego.
2. Chrześcijaństwo nie tylko w kościele
3. Czy w niebie też gra się w piłkę?
4. Cena popularności
O godz. 18.30 rozpocznie się WIECZÓR FESTIWALOWY. Będzie to czas wyjątkowych koncertów, humoru, świadectw, dramy i modlitwy. Koniec dnia to Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 00.30 z modlitwą wstawienniczą kapłanów za wszystkich uczestników Strefa Chwały Festiwal.

Środa 29.06.2011 (do godz. 12.30)
Jest to dzień dzielenia się, czas modlitwy i rozesłanie do naszych środowisk.

Swoje uczestnictwo potwierdzili:
Ireneusz Krosny (mim), Tomasz Zubilewicz (TVN), Marek Nowicki (TVN), Milena Sławioska (Polsat), Marek Jurek, Piotr Wyszomirski (piłka ręczna) o. Piotr Wardawy, x. Mirosław Tosza, Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Hubert Kowalski, Zofia Sokołowska, Jan Budziaszek, o. Fabian Błaszkiewicz, Krzysztof Kuranda, Grzegorz Hajnos, New Life M (Robert Cudzich, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Mate.O Otremba, Basia Włodarska, Agnieszka Musiał), Piotr Baron, Deus Meus, Monika Dziurlikowska z zespołem, Chór gospel z Nowego Sącza, Poldek Twardowski z zespołem, Cudzich Music, Holy Noise, Lidka Pospieszalska, Play&Pray, Viola Brzezińska, Zespół Kamila Mokrzyckiego, Love Story, zespół Iwieniec z Białorusi, zespół ze Słowacji, Kana (Ukraina)
Jest spore grono osób żywo zainteresowanych obecnością na Strefa Chwały Festiwal, jednak z racji charakteru swojej pracy nie mogą jeszcze ostatecznie potwierdzid obecności, są to:
Małgorzata Kożuchowska, Radosław Pazura, Dorota Chotecka-Pazura, Anna Dymna, Sławomir Szmal, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Jan Pospieszalski, Robert Friedriech, Kapucyni Odnowy z Nowego Jorku, Darek Basiński (Mumio)

Warunki uczestnictwa wobec ograniczonej ilości miejsc na polu namiotowym oraz w namiocie (2000 miejsc) musimy całą rejestrację uczestników zamknąć w określonym terminie.
Termin zgłoszenia: do 5 marca 2011 r. Koszt uczestnictwa: 100 zł Koszt uczestnictwa obejmuje miejsce na polu namiotowym, identyfikator, materiały festiwalowe, wyżywienie, niecodzienne spotkanie w międzynarodowym towarzystwie.

Wpłaty należy dokonać na konto: Fundacja Media Visage Ul. Anny Danysz 6 Poznać Bank POK BP 80 1020 4027 0000 1002 0429 4732 z dopiskiem „Strefa Chwały Festiwal” Od 1.01.2011 roku na stronie www.strefachwały.pl będzie dostępny formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenie uczestnictwa w Strefa Chwały Festiwal będzie zarejestrowane po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i po wpłaceniu opłaty festiwalowej.

Za:muzykadladucha.pl