Luty 2011 – Dobre Miejsce (Warszawa Bielany)

5 lutego, 2011 Wyłącz przez m.guzek

W lutym w Dobrym Miejscu szereg ciekawych propozycji kulturalnych. Szczególnie ciekawie zapowiada się weekend 11-13 lutego. Na Dewajtis 3 odbędzie się kolejne spotkanie Mistrzowskiej Akademii Miłości, będzie można zobaczyć film pt.Bella oraz wziąć udział w koncercie walentynkowym z zespołami New Life M. i Love Story. Kolejne propozycje to: niedzielne bajeczki “Pinokio”,”Pogotowie Małżeńskie” – spotkanie dla małżeństw oraz wystawa “Ciemne Lustra” – do poezji ks.Sochonia.Więcej na: www.dobremiejsce.org

Mistrzowska Akademia Miłości -11 lutego (piątek) 2011, godz. 19.00

Kobieta + Mężczyzna czyli stresuj się mniej -widowisko Mistrzowskiej Akademii Miłości.Po co nam stres? Czy zawsze oznacza coś destrukcyjnego? Z czego wynika i ku czemu prowadzi?W jakich dziedzinach życia go nie ma? Jak stres wiąże się z czasem? Kiedy czujemy się tak jakby czas stanął? Czy stres ma władzę nad nami czy też my możemy mieć władzę nad nim?Jak go okiełznać?

Spotkanie prowadzi Mira Jankowska.

Termin: 11 lutego (piątek) 2011, godz. 19.00;Miejsce: Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, wejście B – sala widowiskowa,Odpłatność: 25 zł.

12 lutego (sobota), g. 19:00 – ,,Bella” w reż. Alejandro Gomez Monteverde (Projekcja filmu z cyklu ,,Dobre Kino”)

Bella to film ukazujący zaledwie jeden dzień. Z minuty na minutę poznajemy bohaterów a sądy zmieniają się z każdym poznanym wątkiem. Na naszych oczach powstaje delikatna nić wzajemnej relacji, zaufania i to ona wpłynie na życie tych dwojga a dokładnie trojga.Mimo postawy pro life film prezentowany był na wielu festiwalach filmowych.Na MFF w Toronto zdobył nagrodę publiczności.

Termin: 12 lutego (sobota), g. 19:00;Miejsce: Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, wejście B – sala widowiskowa,Odpłatność: 10 zł. Bilety do nabycia w Sklepie Chrześcijańskie Granie (wejście B).

13 lutego, godz. 18:00, wstęp 40 zł,NEW LIFE’m – Legenda polskiej sceny chrześcijańskiej w Dobrym Miejscu !koncert rozpocznie „Debiut 2010 roku” – formacja LOVE STORY -Bielańska Scena Muzyczna

Gratka dla fanów dobrej i ambitnej muzyki. 13 lutego na warszawskich Bielanach wystąpi zespół New Life’ M z gościnnym udziałem Natalii Niemen. Podczas koncertu zespół zaprezentuje piosenki o miłości pisanej z małej litery, ale także o tej, która płynie z góry. Nie zabraknie najbardziej znanych piosenek zespołu:”Twoja Miłość”, “Każdy wschód słońca”czy “Zakochałam się na 100 procent”, ale także premierowych piosenek. Przed NLM wystąpi młoda formacja Love Story.

Termin: 13 lutego, godz. 18:00, wstęp: 40 zł;Miejsce: Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, wejście B – sala widowiskową;Bilety na wydarzenie można zakupić w sklepie Chrześcijańskie Granie, ul. Dewajtis 3 oraz poprzez stronę www.chrzescijanskiegranie.pl

20 lutego (niedziela), godz. 12:30, ,,Pinokio” teatru Mer z Łodzi z cyklu Niedzielne Bajeczki

To niezwykły pajacyk, który potrafi mówić, poruszać się i myśleć. Wyrzeźbiony z drewna przez dobrego Dżeppetto, przysparzał mu niemało kłopotów i przykrości aż w końcu opuścił go i poszedł w świat. Spotkało go tam mnóstwo nie zawsze miłych przygód, które jednak wiele go nauczyły i które z pewnością również Wam dadzą dużo do myślenia…Spektakl grany jest w czterech technikach lalkowych, urozmaicony ilustracją muzyczną oraz piosenkami.

Termin: 20 lutego (niedziela), godz. 12:30;Miejsce: Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, wejście B – sala widowiskowa;Odpłatność: bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji Dobrego Miejsca, ul. Dewajtis 3 wejście A

27 lutego (niedziela), godz. 17:00;Pogotowie Małżeńskie” – Spotkanie 2 spotkanie z cyklu Warsztaty Dobrego Życia

Liczba rozpadających się związków, czy wręcz niezdolność do ich zawarcia w sposób trwały i lęk przed zobowiązaniami to istotne elementy współczesnego życia. Obecnie młodzi z trudem decydują się na małżeństwo i coraz więcej par się rozstaje.

Przyczyną tego zjawiska mogą być różne problemy, bardzo często związane z komunikacją. Mamy różne potrzeby, ograniczenia, oczekiwania względem drugiej osoby i nie potrafimy o tym rozmawiać. Częste kłótnie z błahego powodu w rzeczywistości wynikają z głębszych problemów.

Podczas spotkań eksperci mówią o współczesnych zagrożeniach dla małżeństw i sposobach ich przezwyciężania. Ważnym elementem spotkań jest świadectwo osób, które na swojej drodze doświadczyły trudności. Dzielą się doświadczeniem w jaki sposób poradziły sobie w tych trudnościach oraz jakie mają własne sposoby radzenia sobie z kryzysem.

Termin: 27 lutego (niedziela), godz. 17:00;Miejsce: Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, wejście A,Odpłatność: 15 zł

,,Ciemne Lustra” ks. prof. Jan Sochoń – wystawa wierszy i fotografii autorskich Księdza Jana Sochonia w Galerii Krużganek (wejście A) – Dobre Miejsce.

Ks. prof. Jan Sochoń ur. w 1953 roku w Wasilkowie koło Białegostoku. Poeta, krytyk literacki, filozof i eseista, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od dziesięciu lat współpracuje z radiem, telewizją i prasą. Zajmuje się krytyką literacką, publicystyką, eseistyką.

1 – 28 lutego, w godz. 8:00 – 20:00, wejście A, wstęp wolny