Michalickie Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne (Warszawa 2010)

14 października, 2010 Wyłącz przez m.guzek

W dniach od 21 do 24 października 2010 roku, w ramach VIII Ogólnopolskich Michalickich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych, w Warszawie na Bemowie odbędą się Michalickie Warsztaty Muzyczne na Bemowie – Matka Pana. Warszawa jest kolejnym miastem, które wpisuje się w organizację i przygotowanie muzycznych spotkań dla młodzieży. Kulminacyjnym punktem warsztatów będzie Eucharystia sprawowana 24 października bieżącego roku o godz. 13.00 w Kościele Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie. Po liturgii odbędzie się Maryjny Koncert Modlitewny, w którym uczestnicy wraz z Orkiestrą Camerata Viva zaprezentuje przygotowany materiał. Zgłoszenia do 18 października 2010 roku.


“Michalickie Warsztaty Muzyczne na Bemowie – Matka Pana” jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy w ramach konkursu na realizację zadań z zakresie kultury w dzielnicy Bemowo.

Zapraszamy wszystkich do odkrywania piękna muzyki w Kościele.

Założone cele:

Dowiedzieć się, czym jest muzyka dla współczesnej młodzieży i czym jest muzyka w Kościele, jak należy ją wykonywać oraz w jaki sposób animować śpiew przy parafii; praca nad emisją głosu, dykcją, słuchem muzycznym i poprawnym wykonywaniem śpiewów liturgicznych; włączyć się w dzieło odnowy liturgii, ukazując jej piękno; promowanie kulturalnego spędzania czasu wolnego; rozwijanie talentów i uzdolnień literacko-muzycznych; rozwijanie pamięci muzycznej; odkrywanie piękna muzyki; poznanie piękna liturgii kościelnej; pogłębienie wiedzy na temat aktualnego materiału liturgiczno-muzycznego w Kościele.

Organizator:

Ośrodek Wychowawczo-Profilaktyczny Michael
Dzielnica Bemowo m.st. Warszawy

Uczestnicy:

Klerycy, siostry zakonne, animatorzy wspólnot muzycznych, młodzieżowe chóry działające przy parafiach, na uczelniach i w szkołach, wspólnoty Ruchu Światło-Życie, młodzież z Bemowa, młodzież z michalickich parafii, osoby indywidualne.

Instrumentaliści:

skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, obój, trąbka, fagot, waltornia, harfa

Instrumentaliści przywożą własne instrumenty i pulpity na nuty!

Ważne informacje

Możliwość rezerwacji noclegu i wyżywienia (za dobę):
– 10 zł za dobę z własnym śpiworem bez wyżywienia
– 30 zł za dobę z własnym śpiworem i dobowym wyżywieniem: śniadanie, obiad, kolacja

– Na koncert finałowy obowiązuje strój galowy.