Popiełuszko. Wolność jest w nas na DVD w Chrześcijańskim Graniu

2 kwietnia, 2010 Wyłącz przez m.guzek

“Popiełuszko. Wolność jest w nas” to zrobiona z rozmachem i zaskakująca humorem największa produkcja ostatnich kilku lat. Przejmująca opowieść o człowieku, którego odwaga i wiara rozpalała w ludziach nadzieję. Reżyser Rafał Wieczyński z pieczołowitością odtworzył realia PRL i stanu wojennego. Kreacja Adama Woronowicza w roli ks. Jerzego Popiełuszki ożywia wspomnienia u starszych, a młodym pozwala poznać bohatera z krwi i kości. W drugim planie pojawiają się gwiazdy (m.in. Zbigniew Zamachowski, Radosław Pazura, Joanna Szczepkowska) i świadkowie historii (m. in. Kardynał Józef Glemp, Maja Komorowska).

Książka z filmem Popiełuszko. Wolność jest w nas do kupienia w sklepie Chrześcijańskie Granie, ul. Dewajtis 3, Warszawa lub on line www.chrzescijanskiegranie.pl

[youtube]kkd-Pbok958[/youtube]

Film opowiada o życiu i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki na tle dramatycznej historii Polski początku lat osiemdziesiątych, w żywy sposób zachowując ją od zapomnienia.


W skład wydania wchodzi płyta DVD z filmem i książka zawierająca m.in.: biografię ks. Popiełuszki, wywiady z aktorami i reżyserem, zdjęcia z planu.

Piosenka do filmu: Popiełuszko. Wolność jest w nas

Full Power Spirit – Nieśmiertelni

[youtube]tt7YdvQOLlo[/youtube]