Nowość: Marcin Gajda -Wolny w ramionach najwyższego

20 stycznia, 2010 Wyłącz przez m.guzek
“Wolny w ramionach Najwyższego” – najnowsza płyta z piosenkami i pieśniami w duchowości Miłości Miłosiernej. “Wolny w ramionach Najwyższego” Jest to płyta autorstwa Marcina Gajdy.Marcin Gajda jest twórcą większości piosenek Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej (Zmartwychwstał Pan, i żyje dziś ;Amen,Amen Alleluja czy Miriam).

Płyta WOLNY W RAMIONACH NAJWYŻSZEGOdo kupienia w sklepie Chrześcijańskie Graniewww.chrzescijanskiegranie.pl i sklepie na Dewajtis 3, Warszawa- Bielany
Recenzja

Wolny w ramionach Najwyższego to tytuł najnowszej płyty z pieśniami opartymi o duchowość Miłości Miłosiernej. Wszystko to autorstwa Marcina Gajdy chociaż on – sądząc po komentarzach do pieśni – z uśmiechem podałby za autora Ducha Świętego 🙂 Otóż jedna z pieśni, jak opisuje, przyśniła mu się. Stąd wnioskuje, że wszystko jest podarowane, nie ma żadnych praw autorskich, pieśni „przychodzą”, albo ich nie ma, są zatem DAREM dla wszystkich- można je śpiewać, odtwarzać publicznie i publikować. Jest tylko prośba aby płyty nie przegrywać, bo bez sprzedaży nie będzie możliwe wydanie następnej.

Na płycie znajdziemy dziesięć utworów, z których prawie wszystkie są oparte o tekst Pisma Świętego i są owocem refleksji autora nad konkretnymi fragmentami Ewangelii i nie tylko. Na szczególną uwagę zasługuje utwór Boże mój gdzie jesteś, którego słowa stanowi modlitwa francuskiej mistyczki Marty Robin. Na płycie znajdziemy nawet jedną kolędę! (Naród w ciemnościach) Pieśni świetnie nadają się na adorację Najświętszego Sakramentu, oprawę Mszy Świętej czy animację spotkania modlitewnego.

Od wielu lat Marcin Gajda wspólnie z żoną Moniką prowadzą działalność rekolekcyjną, konferencyjną i terapeutyczną. W Szczecinie znajduje się Ośrodek Terapii i Doradztwa PRO HOMINI, w którym małżeństwo oddaje się służbie człowiekowi, co uważa za swoją pasję i życiowe powołanie.

Wcześniej (do czerwca 2005 roku) Monika i Marcin należeli do Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej, w której tworzenie się angażowali. Zaowocowało to licznymi pieśniami autorstwa Marcina, stąd można odnieść wrażenie, że płyta nieco przypomina istniejące już nagrania wspólnoty. Ale w żaden sposób nie ujmuje im to piękna i inności, wręcz przeciwnie. Podkreślmy jednak, że ich obecna działalność nie jest w żaden sposób związana ze WMU.

Ogólnie mówiąc płyta jest ciekawa i godna polecenia. Dla uważnego słuchacza może być pomocą w modlitwie bądź rozmyślaniu.

Teksty i komentarze do niektórych pieśni znajdziemy na stronie: www.gajdy.pl

Joanna Pyszna