Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

#ProjektUniesieni – koncert uwielbienia w TVP1

15 kwietnia, 2023 @ 17:00 - 19:30

Już 15 kwietnia o 17.15 w TVP1 w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w ramach widowiska muzycznego #ProjektUniesieni wystąpią: TGD, Mocni w Duchu, New Life M., Andrzej Lampert, Beata Bednarz, Basia Pospieszalska, Agnieszka Cudzich, Poldek Twardowski, ks. Kuba Bartczak, Arkadio, Pax, Mate.O, o. Stan Fortuna, Tony Melendez, Anazstazja oraz orkiestra drygowana przez Huberta Kowalskiego.

 

Muzyczne widowisko z elementami Ewangelii i modlitwy. Złoży się na nie również 14 przystanków Drogi Światła. Muzyczny spektakl ewangeliczny odbywa się 15 kwietnia w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Krótkie rozważania modlitewne dotyczą wydarzeń po Zmartwychwstaniu Jezusa. Droga Światła – to święto radości, pokoju i miłości i wszystkie te wartości znajdą odzwierciedlenie w widowisku #Projekt Uniesieni. W części muzycznej wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny wykonując utwory wybrane na to wydarzenie. Wykonania połączy specjalna oprawa słowno – wizualna. W narracji motywem przewodnim będą fragmenty Ewangelii i płynące z niej przesłanie. Słowa ożywią wizualizacje – zanimowane graficznie dzieła sztuki. Dodatkowo pojawią się świadectwa osób, których życie zmieniło się pod wpływem Drogi Światła. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra oraz chór. Aranżacje w opracowaniu Marcina Pospieszalskiego. – czytamy na TVP.PL

 

W części muzycznej programu wystąpią polskie i zagraniczne gwiazdy. Motywem przewodnim narracji będą fragmenty Ewangelii i płynące z niej przesłanie. Słowa zostaną zilustrowane przez wizualizacje.

  • Czas trwania: 133 minut, Gatunek: Koncert
  • Reżyseria: Bolesław Pawica
  • Prowadzący: Ida Nowakowska, Tomasz Wolny

 

 

 

W 2023 roku polecam najciekawsze koncerty i festiwale muzyki z dobrym przesłaniem w Polsce:

FISHECLECTIC – KONCERT W DOBRYM MIEJSCU

16 kwietnia 2023 r. godz.: 17:00.

MIEJSCE: Dobre Miejsce, Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

BILETY: 60 zł – dostępne on-line na Evenea KUP BILET a także stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B).

O ZESPOLE:

Po latach zdobywania muzycznych doświadczeń oraz współpracy z innymi zespołami, małżeństwo dwojga muzyków: Joanny Kupczyńskiej – wokalistki i autorki piosenek oraz Łukasza Kupczyńskiego – poety, rysownika, kompozytora i multiinstrumentalisty, zdecydowało się stworzyć własny autorski projekt. Była to miłosna opowieść muzyczna, inspirowana Pieśnią nad Pieśniami. Płyta pt. „Wejdź” wydana w 2012 roku, z utworami takimi jak “Pieczęć”, “Popatrz na mnie”, czy “Ukochana”, zdobyła serca słuchaczy. Oddziałuje ona na odbiorców swoją głębią przekazu, oryginalnymi wokalami i niepowtarzalnym stylem muzycznym. Jest to styl z pogranicza dream indie pop i akustycznego folk.

MICHAEL W. SMITH – KONCERT NA ARENA GLIWICE

16 kwietnia 2023 r. godz.: 19:00.

MIEJSCE: ARENA GLIWICE

BILETY:KONCERTY i WYDARZENIA – KONCERTY i WYDARZENIA (1on.pl)

O WYKONAWCY:

Michael W. Smith jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych artystów współczesnej muzyki CCM. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość nagród. Jest również autorem książkowych bestsellerów i aktorem. W trakcie swojej kariery nagrał 32 hity nr. 1, czternaście złotych albumów i pięć platynowych. Przeboje takie jak: „Place in the World”, „Here I Am to Worship”, „Friends”, „Awesome God” , „Great is the Lord”, “WayMaker”, czy “Surrounded” i wiele, wiele innych na zawsze zagościły w sercach milionów ludzi.

XII FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE – FESTIWAL W DOBRYM MIEJSCU

23 kwietnia 2023 r. godz.: 16:00.

MIEJSCE: Dobre Miejsce, Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

TRANSMISJA: WWW.FABRYKAKONCERTOW.COM.PL

BILETY: Bilety: 49/59 zł – Bilety w kupisz TUTAJ

Wydarzenie na fb: XII Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023 | Facebook

O FESTIWALU:

Festiwal Chrześcijańskie Granie jest organizowany od 2011 roku. Wydarzenie ma zawsze miejsce w Warszawie, m. in. na scenie Areny Ursynów, w Parku Sowińskiego czy w Katolickim Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE. Do tej pory, podczas Chrześcijańskiego Grania, zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z całego kraju. Wśród nich byli debiutanci: Muode Koty, Soudarion, StronaB, Albo i Nie, ale także gwiazdy muzyki z dobrym przesłaniem: Gospel RainAntonina KrzysztońArkadio czy ks. Jakub Bartczak. Artyści występujący na festiwalu prezentują różne gatunki muzyczne od popu, rocka poprzez hip-hop po poezję śpiewaną.

Gwiazdami tegorocznej edycji będą: Sezon na Czereśnie (Debiut 2022) oraz BeU (Non Stop CCM). Na scenie Dobrego Miejsca, na warszawskich Bielanach, zobaczymy również 5 najlepszych wykonawców, którzy zmierzą się o miano Debiutu 2023.

HILLSONG UNITED – KONCERT NA ARENA GLIWICE

9 czerwca 2023 r. godz.: 19:00.

MIEJSCE: ARENA GLIWICE

BILETY:KONCERTY i WYDARZENIA – KONCERTY i WYDARZENIA (1on.pl)

“TO PIERWSZA I JEDYNA OKAZJA, ŻEBY USŁYSZEĆ TĘ LEGENDARNĄ FORMACJĘ W NASZYM KRAJU. ICH UTWORY ZNAJĄ I ŚPIEWAJĄ MILIONY FANÓW RÓŻNYCH WYZNAŃ NA CAŁYM GLOBIE, ODNAJDUJĄC W NICH RADOŚĆ I NADZIEJĘ:. – CZYTAMY NA STRONIE 1ON.PL

Szczegóły

Data:
15 kwietnia, 2023
Czas:
17:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , , , ,

Miejsce

TVP1
Woronicza 17
Warszawa, mazowieckie 00-999
+ Google Map