Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warszawa: Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki (1 sierpnia 2019)

1 sierpnia, 2019

Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” to inicjatywa muzyczna, która na stałe wpisała się w gamę wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów wybuchu powstania w 1944 roku. Od 13 lat zapraszamy wszystkich chętnych do upamiętnienia tamtego czasu i znakomitych ludzi, walczących Polaków, poprzez wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Wydarzenie rozpocznie się 1 sierpnia o 20.30 na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

SZUKAJ DOBREJ MUZYKI NA SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL >>>

 

Co roku Plac Piłsudskiego gromadzi tłumy mieszkańców stolicy i wszystkich zainteresowanych historią Warszawy. Wydarzenie, umożliwia chętnym aktywne uczczenie pamięci Powstańców poprzez wspólne śpiewane pieśni. Spotkania te są pełne spontaniczności i pozbawione patosu. Śmiało można powiedzieć, że koncert pt.: „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” stał się warszawską tradycją, tworzy przestrzeń integracji pokoleń oraz zaspakaja zainteresowania miłośników muzyki z tamtych lat i historii stolicy. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są śpiewniki, zawierające repertuar powstańczy, które ułatwią zebranym wspólne śpiewanie.

 

Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej, koncert będzie można obejrzeć na żywo na antenie TVP1 (od 20.35).

 

Prowadzenie: Tomasz Wolny
Dyrygent, kierownictwo artystyczne, aranżacje: Jan Stokłosa
Koncert ze specjalnym udziałem Chóru Warszawiaków

 

Wydarzenie poleca sklep.chrzescijanskiegranie.pl i sklep.fotelik.info

 

Nie bądź obojętny! Podaruj bilet na Festiwal Chrześcijańskie Granie 2019

 

Szczegóły

Data:
1 sierpnia, 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,