Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Włocławek: POLSKA POD KRZYŻEM 2019

14 września, 2019

Organizatorzy Różańca do Granic oraz Wielkiej Pokuty zapraszają do udziału w nabożeństwie POLSKA POD KRZYŻEM, które zaplanowano na lotnisku koło Włocławka.

 

Pamiętajmy o źródłach wiary. Potrzebujemy odnowy. Do Polaków i całego świata wysyłane jest zaproszenie. 14 września 2019 r. – zostawmy wszystko i stańmy wszyscy pod Krzyżem!

 

Święty Jan Paweł II nawoływał: Nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym.

Warto zajrzeć: chrzescijanskiegranie.pl – sklep z muzyką chrześcijańską!

 

Na stronie internetowej polskapodkrzyzem.pl zaczęły się zapisy. Jeden rejestrujący się może zapisać dowolną liczbę osób. Każda z nich otrzyma bilet z indywidualnym kodem QR.

 

Wydarzenie poleca: fotelik.info

 

WŁOCŁAWEK – POLSKA POD KRZYŻEM 2019

Diecezja Włocławska oraz zespół Fundacji Solo Dios Basta – organizatorzy akcji modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM” zapraszają wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia.

 

Program

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej)

 

Wydarzenie poleca:

fotelik.info

Ważne informacje

1. Kapłani muszą posiadać aktualne legitymacje kapłańskie, a szafarze świeccy ważną legitymację szafarza. Prosimy kapłanów o zabranie cyborium na Komunię Świętą. Wszystkich kapłanów i szafarzy prosimy o zgłoszenie się do biuro przepustek przed godziną 14 w sobotę.
2. Wokół wydarzenia przygotowane będą płatne prywatne parkingi. Autokar 50 zł. Osobowe 20 zł.
3. Odprawa służb medycznych o godz. 8 w sobotę 14 września przy szpitalu polowym.
4. Odprawa zgłoszonych wolontariuszy o godz.7.30 w sobotę 14 września przy wejściu. Uwaga: Tylko zarejestrowani, bądź zgłoszeni wolontariusze mogą pełnić posługi podczas wydarzenia.
5. W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie już w stanie łaski uświęcającej (spowiedź w miejscu zamieszkania).
6. Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą tam uroczyście poświęcone.
7. Prosimy o zabranie ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.
8. Jeżeli są w dyspozycji, prosimy o zabranie małych składanych turystycznych krzesełek bądź kocyków, na których będzie można usiąść.
9. Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków w cenie 10 zł za posiłek oraz napojów ciepłych lub zimnych w cenie 5 zł.
10. Plakaty i ulotki można zamawiać na biuro@polskapodkrzyzem.pl podając: adres, nr. telefonu, ilość plakatów A2, A3 oraz ulotek.
11. Prosimy, aby rozwieszać plakaty tylko w tych miejscach, w których uzyskana będzie na to zgoda.

 

 

Włocławek to ziemia męczenników, w czasie II Wojny Światowej zginęło, aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym błogosławiony biskup Michał Kozal, tu poniósł śmierć męczeńską ks. Jerzy Popiełuszko. Bł. ks. Jerzy urodził się 14 września, tak więc w święto Podwyższenia Krzyża, w czasie „Polski pod Krzyżem” będziemy obchodzić jego urodziny!

 

Wydarzenie będziemy przeżywać na ogromnej przestrzeni, która pomieści nawet 1 000 000 ludzi! Tak, więc zapraszamy, by wszyscy Polacy, zarówno we Włocławku, jak i w swoich parafiach, miastach, wsiach i domach stanęli pod Krzyżem Zbawiciela. To będzie dzień, który zapamiętamy do końca życia.

 

Czas: 14 września 2019 r., Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Miejsce: Lotnisko Aeroklubu Włocławskiego, 87-853 Kruszyn Zgłoszenia: strona internetowa: www.polskapodkrzyzem.pl Plakaty i ulotki można bezpłatnie zamawiać pisząc na adres: biuro@polskapodkrzyzem.pl

 

SZUKAJ DOBREJ MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ  NA SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL >>>

Złóż jałmużnę na rzecz rozwoju muzyki chrześcijańskiej  poprzez podarowanie biletu młodym na 9. Festiwal Chrześcijańskie Granie! Wejdź na www.katolikwspiera.pl

ZOBACZ NAJPOPULARNIEJSZY ALBUM NA SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

Magda Anioł wydała przebojowy krążek ODMAWIAM