TARGI CAMP AMERICA CHRISTIAN ASSOCIATION PARTNERSHIP

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal w Warszawie: ORGANY ARCHIKATEDRY 2021- Stanislav Surin (Słowacja)

11 lipca @ 16:00 - 17:00

“Podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu ORGANY ARCHIKATEDRY usłyszymy, jak wybitni organiści z wielu krajów Europy i świata grają na z warszawskich organach. Wydarzenie odbędzie się od 4 lipca do 19 września 2021 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie w każdą niedzielę o 16:00.” – zapowiada festiwal organizator Przemysław Kapituła.

11 lipca 2021, Stanislav Surin (Słowacja)
program: J. Cabanilles – Corrente italiana, A. Vivaldi – Concerto a moll, J. S. Bach – Liebster Jesu, wir sind hier, Praeludium und Fuge Es-Dur, M. E. Bossi – Chant du soir, L. Boëllmann – Suite Gothigue

SZUKASZ DOBREJ MUZYKI – WEJDŹ NA WWW.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

– W tym roku na Festiwalu Organy Archikatedry po raz pierwszy wystąpi rektor Akademii Muzycznej w Katowicach – prof. Władysław Szymański. Publiczność mogą zaskoczyć ballady Chopina w wykonaniu japońskiego wirtuoza Yuzuru Hiranaki czy transkrypcje Bacha zagrane przez niemieckiego organistę Arno Hartmana. Program festiwalu w tym roku jest niezwykle bogaty – mówi Michał Guzek, rzecznik festiwalu.

 

Po raz 21. zostanie przyznana nagroda Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski “Srebrna Piszczałka”Nagrodę w tym roku z rąk arcybiskupa Stanisława Gądeckiego odbierze dr Piotr Karwowski – założyciel i dyrygent Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce już od 2000 roku.

 

Organizatorem 28. Międzynarodowego Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY jest Fundacja „Festiwal Muzyki Sakralnej”, której celem jest organizowanie, popularyzowanie i wspieranie działalności kulturalnej w Polsce. Fundacja organizuje corocznie 280 koncertów, w których każdego roku bierze udział ok. 25 tysięcy słuchaczy.

Więcej informacji i bilety można znaleźć na www.kapitula.org

Szczegóły

Data:
11 lipca
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Bazylika św. Jana Chrzciciela
Świętojańska 8
Warszawa, mazowieckie 00-278 Polska
+ Google Map
Telefon:
513844841
Strona internetowa:
kapitula.org