Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dobre Miejsce: Tajemnica Ojca Pio – pokaz przedpremierowy w Warszawie

4 sierpnia, 2019

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu “Tajemnica Ojca Pio”. Nakręcony przez hiszpańskiego dziennikarza i reżysera Jose Marię Zavalę, film o życiu znanego włoskiego zakonnika. Spotkanie filmowe z dyskusją, gościem specjalnym będzie o. Gabriel Bartoszewski OFMCap, który w Archidiecezji Warszawskiej zajmuje się procesami beatyfikacyjnymi kandydatów do chwały ołtarza.

 

SZUKAJ DOBREJ MUZYKI NA SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL>>>

 

04.08.19r. godz.: 18:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety – w cenie 15 zł dostępne on-line na stronie Dobrego Miejsca oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w recepcji Domu Rekolekcyjnego w wejściu A)

 

“Sam dla siebie jestem tajemnicą.”

O św. Ojcu Pio wiele już napisano i powiedziano. Czy są jeszcze fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne?

Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka. Pokazuje również trudną drogę jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały. W filmie ukazane zostały zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia. Pokazano również zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny. Należą do nich m.in: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

 

Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu.

 

TAJEMNICA OJCA PIO (El Misterio del Padre Pio)
GATUNEK: dokument
CZAS TRWANIA: 80 min
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: José Maria Zavala
MUZYKA: Javier de la Cruz
ZDJĘCIA: Pablo Burmann
PRODUCENT: Juanlo Prada Garruro
PRODUCENT WYKONAWCZY: Paloma Fernandez-Gasset

 

FILM POLECA SKLEP.FOTELIK.INFO

Szczegóły

Data:
4 sierpnia, 2019
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

DOBRE MIEJSCE
Dewajtis 3
Warszawa, 01-815
+ Google Map