TARGI CAMP AMERICA CHRISTIAN ASSOCIATION PARTNERSHIP

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

29. Międzynarodowy Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY 2022 – Toni Pussinen / 18 września 2022

18 września @ 16:00 - 17:00

zł20
organy archikatedry 2022

“Podczas finałowego koncertu XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej ORGANY ARCHIKATEDRY usłyszymy TONI PUSSINEN z Finlandii. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 września o godzinie 16 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana w Warszawie.”- zaprasza Przemysław Kapituła, dyrektor festiwalu.

 

“Organista swój koncert rozpocznie wielkim utworem “Praeludium et Fuga G” Jana Sebastiana Bacha. Następnie improwizowanymi utworami niemieckiego kompozytora Dietricha Buxtehude. Następnie usłyszymy opracowanie chorału Sigfrida Karg-Elert, sonatę Gustava Adolfa Merkela i muzykę francuską – kompozycję “Boléro de concert”. Na zakończenie Toni Pussinen zaprezentuje opracowanie chorału “Nun danket alle Gott”. Jest to przepiękny, potężny utwór. Zapowiada się niezwykły koncert.” – zauważa Przemysław Kapituła.

XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej ORGANY ARCHIKATEDRY

 
PROGRAM KONCERTU:

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Praeludium et Fuga G, BWV 550
Opracowanie chorału „Nun danket alle Gott”, BWV 657
Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Praeludium F, BuxWV 145
Passacaglia d, BuxWV 161
Sigfrid Karg-Elert (1877-1933)
Nun danket alle Gott (Marche triomphale) op. 65
Gustav Adolf Merkel (1827-1885)
II Orgel-Sonate g-moll op. 42
Louis James Alfred Lefébure-Wély (1817-1869)
Boléro de concert op. 166
Franz Liszt (1811-1886)
Choral „Nun danket alle Gott”TONI PUSSINEN (Finlandia) jest wybitnym fińskim organistą oraz dyrygentem chóralnym. Absolwent Akademii Muzycznej im. Sibeliusa w Helsinkach. Kontynuował studia u wielu najwybitniejszych profesorów europejskich kończąc naukę z najwyższymi notami i wyróżnieniami. Pussinen gra bardzo dużo recitali organowych w swoim ojczystym kraju, w Finlandii, gdzie muzyka organowa nie jest szczególnie popularna. Jest zapraszany do wykonywania koncertów organowych do wielu krajów europejskich, gdzie obok kompozycji uznanych kompozytorów stara się promować fińską muzykę organową. Artysta współpracuje z różnymi solistami, orkiestrami i grupami artystycznymi. Na stałe mieszka i pracuje w kościołach i szkołach w mieście Lappeenranta w Finlandii.
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „ORGANY ARCHIKATEDRY” zaliczany jest do najpoważniejszych warszawskich festiwali i najważniejszych festiwali organowych w Europie. Powstał w 1994 r. z inicjatywy polskiego organisty Przemysława Kapituły, który jest kierownikiem artystycznym festiwalu. Koncerty festiwalowe odbywają się każdego roku przez trzy letnie miesiące (lipiec, sierpień, wrzesień) w kolejne niedziele o godz. 16.00 w Archikatedrze św. Jana (ul. Świętojańska).

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na: www.kapitula.org

Bilety: ewejsciowki.pl

 

Wspieraj CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE na Chrześcijańskie Granie – Patronite.pl

Szczegóły

Data:
18 września
Czas:
16:00 - 17:00
Koszt:
zł20
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
http://www.kapitula.org

Miejsce

Archikatedra św. Jan, Świętojańska 8, 00-278 Warszawa
ul. Świętojańska 8
Warszawa, mazowieckie 00-278
+ Google Map
Strona internetowa:
www.kapitula.org