Słynny włoski organista zagra koncert w Polsce!

Słynny włoski organista zagra koncert w Polsce!

16 sierpnia, 2022 0 przez m.guzek

W Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie wystąpi Ennio Cominetti – słynny włoski organista, kompozytor i dyrygent. Koncert festiwalowy rozpocznie się 4 września o godzinie 16.

Ennio Cominetti jest bardzo dobrze znany warszawskiej publiczności. Na festiwalu pojawia się nie po raz pierwszy. To jest taki typowy Włoch – rzeczywiście w jego grze i sposobie bycia cały czas wyczuwamy taką włoskość. – mówi dyrektor festiwalu, Przemysław Kapituła.

Włoch koncertował w najważniejszych katedrach i salach koncertowych Europy, także w Azji, Afryce, USA, Kanadzie i Ameryce Południowej. Nagrał 30 płyt CD dla włoskich i niemieckich firm fonograficznych. Ponadto nagrywał dla radia i telewizji. Artysta zajmuje się również kompozycją i dyrygenturą – jest założycielem orkiestry „Orchestra Cameristica Lombarda” i zespołu wokalnego „Soli Deo Gloria”. Cominetti wydał także biografię M.E. Bossiego. Jednocześnie prowadzi seminaria muzyczne, zasiada w jury konkursów organowych. Od 1998 roku jest dyrektorem departamentu muzyki kościelnej i profesorem Akademii Sztuki w Rzymie. Wykonuje ponad 80 koncertów rocznie.

PROGRAM KONCERTU:

Alexandre Guilmant (1837-1911)
Paraphrase sur un Choeur de Judas Maccabée de Händel
Vincenzo Petrali (1830-1889)
Sonata finale D-dur
César Franck (1822-1890)
Pastorale, op. 19
Troisième Choral a-moll
Prélude, Fugue et Variation, op. 18
Percy Eastman Fletcher (1879-1932)
Festival Toccata

Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY zakończy się 18 września. W tym roku W ramach festiwalu wystąpią najwybitniejsi wirtuozi z całego świata m.in. z Włoch, Szwajcarii, Ukrainy, Finlandii oraz Polski.


Informacje o wydarzeniu i bilety  można znaleźć na www.kapitula.org oraz ewejsciowki.pl