Znamy termin tegorocznej edycji Strefa Chwały Festiwal 2022

Znamy termin tegorocznej edycji Strefa Chwały Festiwal 2022

13 czerwca, 2022 0 przez m.guzek

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja rekolekcji – Strefa Chwały Festiwal, którego organizatorem jest Muza Dei. W tym roku wydarzenie zostało zaplanowane pomiędzy 7 a 12 lipca. W trakcie sześciu dni, uczestnicy będą mogli doświadczać licznych duchowych przeżyć, połączonych z wakacyjnym wypoczynkiem oraz muzyką na żywo.

 

Strefa Chwały Festiwal od wielu lat, przyciąga setki osób z kraju i zza granicy, aby wspólnie przeżywać rekolekcje w atmosferze wakacyjnego wypoczynku. W tym roku uczestnicy ponownie spotkają się w Starym Sączu na Placu Papieskim, aby razem celebrować życie w zgodzie z duchowymi wartościami. Wydarzenie skupia ludzi wierzących – młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów, którzy poszukują przestrzeni do duchowego rozwoju.

 

Coroczne spotkania to wyjątkowy czas dla osób, chcących doświadczać obecności Boga i wsłuchiwać się w Jego słowa. W jego organizację jest zaangażowanych wiele osób duchownych i przedstawicieli młodego pokolenia. Wśród tegorocznych gości znajdują się m.in. Bp Andrzej Jeż, Bp Artur Ważny, Ks. Robert Pisula, Ks. Teodor Sawielewicz, Ks. Wojciech Węgrzyniak, aktor Dariusz Kowalski, Leszek Zduń, Natalia Kawalec, Hubert Kowalski oraz publicysta Marek Jurek.

 

 

Szukasz dobrej muzyki. Wejdź:

www.chrzescijanskiegranie.pl

Istotną część w Strefie Chwały odgrywa muzyka i śpiew, które wzbogacają wspólną modlitwę i jej przeżywanie. Czołowi artyści, którzy od lat tworzą muzykę chrześcijańską, w tym roku również zawitają do Starego Sąuświetniając swoją twórczością rekolekcje. Uczestnicy znajdą też na wydarzeniu przestrzeń do dobrej zabawy w rodzinnej atmosferze i kreatywnego rozwoju pod okiem uznanych twórców.

 

Organizatorzy zadbali o to, by każda osoba obecna na festiwalu, znalazła miejsce dla siebie. – Z myślą o najmłodszych zostały przygotowane strefy, w których pod opieką animatorów oraz prowadzących, będą mogli rozwijać swoje zainteresowania. Na dzieci między 3 a 12 rokiem życia będzie czekała Strefa Chwały Kids, to przestrzeń na aktywne zabawy z rówieśnikami, zajęcia artystyczne, a także czas na wspólną modlitwę i śpiew. Dla młodzieży między 13 a 17 rokiem życia przygotowujemy Strefę Chwały Young, w której będą mogli uczestniczyć w pracach warsztatowych oraz zajęciach artystycznych, które najbardziej ich zainteresują – mówi Andrzej Dubiel, Prezes Muza Dei.

 

Obie strefy działają w ramach Art Strefy – jedynej w swoim rodzaju przestrzeni o charakterze edukacyjno-animacyjnej, w której znajdą się zajęcia graffiti, fotograficzne, video-art, muzyczne, aktorskie i wokalne. A to wszystko pod wprawnym okiem znakomitych twórców m.in. Adam Czapla – zajęcia muzyczne, Leszek Zduń – zajęcia z aktorstwa, Piotr Babisz – zajęcia z fotografii, czy Mgr Mors’s – zajęcia z malowania graffiti.
Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez stronę internetową https://strefachwaly.pl/rejestracja/. Na stronie znajdują się również dodatkowe szczegóły oraz program wydarzenia.

 

REKLAMA:

Dobierz odpowiedni fotelik – wejdź na www.fotelik.info

Czytaj o Strefa Chwały: Strefa Chwały Festiwal 2021 już za nami! | Chrześcijańskie Granie (chrzescijanskiegranie.pl)