Polecamy: Pierwsze Rekolekcje Liturgiczne dla Rodzin!

Polecamy: Pierwsze Rekolekcje Liturgiczne dla Rodzin!

18 stycznia, 2022 0 przez m.guzek

Już w poniedziałek, 17 stycznia ruszają zapisy na pierwsze Rekolekcje Liturgiczne dla Rodzin. Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje je na Górze Świętej Anny w weekend, 18-20 marca. Będzie to okazja do przygotowania się do rodzinnego celebrowania Triduum Paschalnego – podkreślają organizatorzy.

 

– Od kilku lat nasze głowy zaprzątał pomysł, że potrzeba stworzyć przestrzeń do wspólnej modlitwy i formacji liturgicznej rodzin – mówi o. Łukasz Miśko, prezes fundacji. – Nasi przyjaciele, młodzi rodzice często dzielą się z nami, mówią o swoich trudnościach w przeżywaniu liturgii z maluchami, o tym jak trudno jest znaleźć czas i energię na formację duchową, i to jeszcze taką, która zaangażuje zarówno rodziców, jak i dzieci – dodaje.

 

Tematem pierwszych rekolekcji będzie Triduum Paschalne. W ich czasie rodzice będą mieli okazję uczestniczyć w rekolekcjach prowadzonych przez dominikanów z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, o. Mirosława Pilśniaka OP, o. Łukasza Miśkę OP oraz o. Wojciecha Sznyka OP, a tym samym wprowadzać swoje pociechy w treści i symbole Triduum.

 

– Pierwszymi odbiorcami rekolekcji są rodzice – mówi o. Mirosław Pilśniak, prowadzący rekolekcje. – Jak doskonale wiemy, rodzic jest tym, który na co dzień przekazuje ogrom różnych wartości, w tym przekazuje wiarę. Dlatego też chcemy, żeby częścią tych rekolekcji było wprowadzenie w taki sposób przekazu wiary, który jest i przystępny dla rodzica, i ciekawy dla dziecka. Stąd też planujemy wprowadzić elementy inspirowane Katechezą Dobrego Pasterza. Naszym zadaniem będzie inspirowanie rodziców, a ich zadaniem będzie przekazanie tego co wartościowe dzieciom, tak jak będą chcieli i potrafili.

 

– Triduum Paschalne jest kopalnią symboli i znaków, którą można odkrywać razem z dziećmi – zauważa o. Mirosław.  – Typ katechezy, który chcemy zaproponować, operuje na bardzo prostych, naturalnych znakach. One mają zaciekawić i pokazać to, czym żyjemy na co dzień w Kościele.

 

Rekolekcje skierowane są do małżeństw, a w ich rekolekcji będą zapewnione także w pewnym wymiarze zajęcia dla dzieci. Uczestnikami mogą być jednak wszyscy chętni: osoby duchowne, zakonnicy oraz osoby przyjeżdżające indywidualnie.

 

Rekolekcje odbędą w Domu Pielgrzyma oraz na terenie Sanktuarium św. Anny Samotrzeciej i Klasztoru Franciszkanów w Górze św. Anny. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.liturgia.dominikanie.pl/rodziny, zapisy trwają do wyczerpania miejsc.

 

Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Fundacja dąży do tego, by wszyscy mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Organizuje warsztaty, rekolekcje i katechezy, wydaje książki i nagrania oraz tworzy przedmioty, które podkreślają treść i godność celebracji liturgicznej, a także organizuje środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Jest organizacją pożytku publicznego.

 

REKLAMA:

 

Dobrze dobrane foteliki ratują życie  ..

Dobierz odpowiedni fotelik w fotelik.info. Zapisz się już dzisiaj na www.fotelik.info