Strefa Chwały Festiwal już 8 lipca w Starym Sączu!

Strefa Chwały Festiwal już 8 lipca w Starym Sączu!

29 czerwca, 2021 0 przez m.guzek

Już 8 lipca Stary Sącz na kilka dni stanie się ośrodkiem kultury chrześcijańskiej, który każdego roku gromadzi setki osób chcących budować swoje życie w oparciu o Ewangelię. W Strefie Chwały będzie można uczestniczyć również ONLINE!

 

Patronem medialnym wydarzenia jest www.chrzescijanskiegranie.pl

Strefa Chwały to jedno z największych uwielbieniowych rekolekcji w Polsce, organizowane przez stowarzyszenie MuzaDei. Głównym założeniem festiwalu jest celebracja życia w zgodzie z Panem Bogiem oraz krzewienie wartości chrześcijańskich. Uznani wykonawcy oraz muzyka na żywo uatrakcyjnią wydarzenie dostarczając wielu duchowych przeżyć.

Strefy Chwały Festiwal przypada na 8-12 lipca i po raz kolejny odbędzie się w Starym Sączu, urokliwym mieście położonym w województwie małopolskim. Rodzinny charakter wydarzenia pozwala jednoczyć się wszystkim pokoleniom, które znajdują przestrzeń do nawiązywania relacji i wspólnego rozwijania pasji. Doskwierające od dłuższego czasu ograniczenia sprawiły, że ludzie bardziej niż zwykle potrzebują obcowania z drugim człowiekiem oraz kulturą. Swobodna atmosfera połączona z artystycznym charakterem festiwalu pozwoli uczestnikom przywrócić poczucie wspólnoty.

Podczas czterodniowych rekolekcji uczestnicy Strefy Chwały będą mogli skorzystać z wielu atrakcji oraz zorganizowanych zajęć tematycznych. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu będzie mogła znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych zaplanowana została specjalna przestrzeń do zabawy, modlitwy i śpiewu. Strefa Chwały Kids przeznaczona jest dla dzieci między 3 a 12 rokiem życia. Pod opieką doświadczonych animatorów, będą realizowane zajęcia twórcze oraz wspólne zabawy. Program eventu został uzupełniony o Art Strefę, w której dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z interdyscyplinarnych warsztatów w poszukiwaniu swoich pasji m.in. z fotografii, graffiti czy tańca. Poza artystyczną formą spędzania czasu, przewidziane są również zajęcia sportowe. Organizatorzy nie pominęli nieco starszych uczestników, dla których przygotowali Strefę Chwały Young, gdzie pod czujnym okiem profesjonalistów będą mogły rozwijać swoją kreatywność i dobrze się bawić.

Strefa chwały to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie czasu, to także przestrzeń do modlitwy i rozważań. Na scenie festiwalu będzie można zobaczyć wielu ciekawych mówców, którzy podzielą się swoimi przemyśleniami i zadbają o dobry nastrój wszystkich zgromadzonych.

Główne konferencje będzie głosił Ks. Bp. Artur Ważny – biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej, a wśród gości będą m.in: Weronika Kostrzewa, ks. Józef Kloch, Tomek Samołyk, Marcin Zieliński, Jacek Dziedzina, Karol Sobczyk, Dariusz Kowalski. Każdego dnia będzie Eucharystia, czas na indywidualną modlitwę, rozmowy w grupach, a wieczorami uwielbienie prowadzone przez naszych gości. W czasie rekolekcji rozmawiać będziemy o rodzinie, sytuacji kościoła po pandemii, wychowaniu, edukacji, po prostu o szeroko rozumianej kulturze, która dotyka nas w życiu codziennym – mówi Andrzej Dubiel prezes Stowarzyszenia MuzaDei. Muzycznych uniesień dostarczą czołowi artyści polskiej sceny, tworząc zespół Strefy Chwały. Poprzez dzielenie się swoim talentem i pasją, zbliżają uczestników do takich wartości jak Prawda, Dobro i Piękno. Pełna lista gości oraz program zostanie zaprezentowany wkrótce na stronie festiwalu.

 

Kilkudniowe wydarzenie przyciąga ludzi z całej Polski, ale nie tylko. Gromadzi osoby pragnące przeżywać niezapomniane chwile i wzrastać duchowo podążając za Słowem Bożym. „Ludzie którzy razem z nami się modlą, spotykają się z Bogiem i doświadczają Jego obecności. Strefa Chwały pozwala przesiąknąć Jego obecnością, a kiedy uczestnicy opuszczają to wyjątkowe wydarzenie, naprawdę realnie zmieniają rzeczywistość do której idą” – mówi Marcin Zieliński.

 

Z myślą o osobach, które nie będą w stanie uczestniczyć stacjonarnie w festiwalu została przygotowana możliwość wzięcia udziału online. Rejestracja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na dedykowanej stronie internetowej https://strefachwaly365.pl/strefa-chwaly-2021/.