Betlejem w Polsce 2020 pełne mocy!

Betlejem w Polsce 2020 pełne mocy!

11 stycznia, 2020 0 przez m.guzek

Wczorajszy koncert na warszawskim Torwarze w ramach ogólnopolskiej trasy Betlejem w Polsce zapisze się jako jednej z najlepszych w historii tej imprezy. W tym roku stołeczna publika dopisała. Dzięki zaangażowaniu warszawskich diecezji i dobrej promocji Torwar był wypełniony po brzegi. Sukces Betlejem to również zasługa dobrze dobranego repertuaru, efektów wizualnych oraz doborowego składu wykonawców. Fundacja “Chrześcijańskie Granie” po raz kolejny uczestniczyła w wydarzeniu m.in poprzez udział wolontariuszy.

 

Betlejem w Polsce staje się w naszym kraju tradycją. Wspólne kolędowanie, połamanie się opłatkiem i Uwielbienie, to trzy części jednego z piękniejszych widowisk świątecznych. Co roku niby podobnie, ale inaczej. Niezmienny jest duch wspólnoty. Kolędy łączą. Jednak Betlejem rozwija się i zaskakuje. W tym roku bogata oprawa wizualną, układy taneczne, ekrany ledowe i nagrane świadectwa podniosły poziom całego widowiska. Wydarzenie spokojnie mogłyby transmitować telewizje w najlepszym czasie antenowym.

 

Oczywiście oprawa to nie wszystko. Dobór artystów i repertuaru był znakomity. Za wszystkim stał Mate.O i Jan Smoczyński. Do współpracy zaprosili charyzmatycznego Marka Piekarczyka, radosną Arkę Noego czy jednego z najlepszych wokalistów w Polsce – Andrzeja Lamperta. Lista fantastycznych głosów i osobowości nie kończy się na tych trzech nazwiskach. Wśród wykonawców znaleźli się również: Skubas, Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Wilk, ale również czołowi wokaliści młodego pokolenia: Gabi Gąsior, Adama Krylika czy Agnieszkę Musiał. Każdy z nich “świecił” na scenie. To światło nie przykryło istoty.. czyli świętowania narodzenia Zbawiciela świata.

 

Muzycznie koncert “Głośna noc” zmienił nieco charakter. Z folkowo – gospelowych brzmień pojawiło się więcej rockowo – elektronicznych. Betlejem w tym roku stało się bardziej przebojowe, głośniejsze i radośniejsze. Co nie oznacza, żeby zabrakło balladowych wykonań kolęd i pastorałek z całego świata. Z Izreala na “Betlejem w Polsce” przybyła Maya Awraham, która wprowadziła w nas w blisko-wchodnie klimaty.

 

Ten kto nie był na Betlejem ma ostatnie szanse… Wrocław, Kielce, Gdynia i Ostróda, to ostatnie koncerty na trasie. Wielu widzów z Warszawy miałoby ochotę pojawić się jeszcze raz – słyszałem kilka głosów o tegorocznym Betlejem. Wydaje mi się, że jest to najlepsza recenzja.

 

FOT. RAFAŁ WIDZISZ /BETLEJEM W POLSCE

 

PŁYTY BETLEJEM W POLSCE KUPICIE NA:

WWW.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

ZOBACZ:

Betlejem w Polsce 2020/2021 – ONLINE | Chrześcijańskie Granie (chrzescijanskiegranie.pl)