Warszawa: Rekolekcje artystyczne w Dobrym Miejscu! Trwają zapisy!

Warszawa: Rekolekcje artystyczne w Dobrym Miejscu! Trwają zapisy!

16 sierpnia, 2019 0 przez m.guzek

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury oraz Fundacja Betesda mają zaszczyt zaprosić na REKOLEKCJE ARTYSTYCZNE składające się z różnych warsztatów. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Anima MEA, w który zaangażowało się duże grono artystów i twórców, a patronat nad nim objął bp Michał Janocha. Rekolekcje odbędą się od 13 do 15 września 2019 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach.

 

 

ZNAJDZIESZ DOBRĄ MUZYKĘ  NA

SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL >>>

 

Proponujemy wydarzenie, które pozwoli pogłębić wiarę i duchowość, jednocześnie rozwijając talenty i pasje pod okiem ekspertów z branży.

Rekolekcje artystyczne: Anima MEA
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A
Termin: od 2019-09-13 do 2019-09-15

Artykuł na stronie Dobrego Miejsca: http://dobremiejsce.org/wielbi-dusza-moja-pana-warsztaty-muzyczne/

“Nie wszyscy są powołani, aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.” św. Jan Paweł II – List do artystów (fragm.)

 

Podążając za myślą Jana Pawła II, razem zastanowimy się jak możemy uczynić nasze życie dziełem sztuki. Artystyczny wymiar wydarzenia na pewno pomoże uczestnikom w poszerzaniu odkrytych dotychczas horyzontów duchowych.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda wasza dusza?
Dokąd zmierza, skąd pochodzi?
Jaki kształt przybiera?
Jaką duszą jesteście?
Co Wam w duszy gra?
Cóż Was porusza?
Co daje Wam radość i pobudza do życia?

Te rekolekcje są dla Was. Kierujemy je do wszystkich osób zainteresowanych refleksją opartą o analizę własnej kondycji duchowej i chcących ją wyrazić w formie artystycznej.

“Każda autentyczna inspiracja artystyczna wykracza bowiem poza to, co postrzegają zmysły, i przenikając rzeczywistość stara się wyjaśnić jej ukrytą tajemnicę. Ma swoje źródło w głębi ludzkiej duszy – tam, gdzie pragnienie nadania sensu własnemu życiu łączy się z nieuchwytnym doznaniem piękna i tajemniczej jedności rzeczy. Wszyscy artyści zdają sobie sprawę, jak głęboka przepaść istnieje między dziełem ich rąk, nawet najbardziej udanym, a olśniewającą doskonałością piękna, dostrzeżonego w chwili twórczego uniesienia: wszystko, co zdołają wyrazić malując, rzeźbiąc i tworząc, jest jedynie przebłyskiem owej światłości, która na kilka chwil zajaśniała oczom ich duszy.”

św. Jan Paweł II – List do artystów (fragm.)

 

Każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas rekolekcji odbędą się warsztaty:

MUZYCZNE – poprowadzą Jakub Tomalak, ks. Grzegorz Mączka oraz Agnieszka Kowalik

MALARSKIE – poprowadzi Ann Kate

ILUSTRACJI – poprowadzi Weronika Żurowska

FOTOGRAFICZNE – poprowadzi Karol Pantelewicz

RZEŹBY I CERAMIKI – poprowadzą Przemysław Lepszy oraz Zbigniew Podgórski

Podczas wspólnych modlitw i konferencji słowo wygłosi:

Ks. Grzegorz Mączka – zafascynowany Słowem Bożym i muzyką. Klawiszowiec, organista, akompaniator. Kapelan zespołu Abba Pater Music. Od 2001 roku kapłan diecezji kaliskiej. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Ukończył PSM w Kępnie w klasie fortepianu. W trakcie studiów teologicznych należał do grupy muzycznej: poznańskiego ASD znanej później jako Pinokio Brothers. W 2004 r. podjął dalszą naukę – studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura chóralna i muzyka kościelna. Obecnie należy do kadry pedagogicznej Studium Organistowskiego w Kaliszu i jest członkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej. Równocześnie związany jest z projektami muzycznymi prowadzonymi przez Jakuba Tomalaka jak: Festiwal Życia Abba Pater, chór Musica Nova Calissiensis oraz Abba Pater Music. Brał udział w nagraniach płytowych Nowa Pieśń, 12 Oddechów, Akatyst do św. Józefa Oblubieńca Bogurodzicy.

ZAPISY:

Warunki uczestnictwa oraz koszt na poszczególnych stronach warsztatów. Uwaga – liczba miejsc ograniczona!
http://dobremiejsce.org/wielbi-dusza-moja-pana-warsztaty-muzyczne/

muzyczne – dobremiejsce.org/wielbi-dusza-moja-pana-warsztaty-muzyczne
malarskie – dobremiejsce.org/neshamah-tchnienie-zycia-warsztaty-malarskie
ilustracji – dobremiejsce.org/pneuma-a-soma-warsztaty-ilustracji
fotograficzne – dobremiejsce.org/warsztaty-z-patrzenia-w-ramach-rekolekcji-artystycznych
rzeźby i ceramiki – dobremiejsce.org/warsztaty-rzezby-i-ceramiki-moja-dusza

 

Dobre wydarzenia poleca: sklep.fotelik.info

 

Już 29 % – trwa akcja PODARUJ BILET DLA MŁODYCH NA FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2019