Gospel w Gniewie 2019 – specjalny koncert w ramach festiwalu!

Gospel w Gniewie 2019 – specjalny koncert w ramach festiwalu!

15 lipca, 2019 0 przez m.guzek

W połowie sierpnia 2019 r.(14-18) Stowarzyszenie Gospel organizuje XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019. Oryginalność i niecodzienność przedsięwzięcie to zawdzięcza tysiącom młodych ludzi, zjeżdżającym corocznie na Festiwal o ciekawej formule, wzorowanej na amerykańskich „camp meeting” oraz wzbogaconej przez udział profesjonalnych wykonawców tego gatunku  z różnych stron świata, np.  z USA, Finlandii, Danii, Anglii, Austrii, Norwegii, Niemiec.

 

Oprócz tradycyjnego programu warsztatowo koncertowego, który już realizujemy w ramach festiwalu od ponad dwóch dziesięcioleci nowością będzie specjalny program poświęcony Królowej muzyki Soul, gospel – Arethcie Franklin, której 16 sierpnia wypada pierwsza rocznica śmierci. Trubute to Aretha Franklin – skupi na scenie wykonawców polskich i amerykańskich: Akademicką Orkiestrę Symfoniczna Akademii Muzycznej z Gdańska, 3 solistów z Polski (Ania Serafińska, Patrycja Gola,  Grzegorz Wilk) z chórem z Waszyngtonu (Gospel Sacrifice). Projekt ten będzie wielkim wydarzeniem muzycznym polsko – amerykańskim. Koncertem będzie dyrygował Zbigniew Małkowicz, a aranżacje przygotowali Szymon Markiewicz i Zbigniew Małkowicz.

 

 

Bez wątpliwości Festiwal Gospel, przez te wszystkie lata wypracował swoją markę, stając się jedną z wizytówek Pomorza oraz jedną  z najważniejszych imprez kulturalnych w kraju.

 

Jest to ostatni moment, aby zapisać się na największe warsztaty muzyki Gospel, które będą odbywały się w te wakacje w Polsce. Od 14 do 19 sierpnia 2019 r. w Gniewie odbędą się warsztaty muzyki Gospel, które poprowadzą: Ruth Waldron, Peter Steinving, Piotr Pawlicki oraz zespół  Holy Noiz. Patronem wydarzenia  www.chrzescijanskiegranie.pl 

 

 

Zapisy i program wydarzenia znajdują się również na https://www.gospel-festiwal.pl/warsztaty

 

PROGRAM FESTIWALU GOSPEL W GNIEWIE 2019

 

16 sierpnia 2019 (piątek)

Zespół LUMEN, La Pallotina, John Tillery and Living Sacrifice,Ania Dąbrowska

 

17 sierpnia 2019 (sobota)

Koncert poświęcony Arethcie Franklin, JBBO JBBO,Anna Maria Jopek

 

18 sierpnia 2019 (niedziela)

Koncert po warsztatowy

 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się po 19g. Wstęp wolny!

 

DOBREJ MUZYKI SZUKAJ NA SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

KUP LA PALLOTINA – MIŁOŚĆ NAD WISŁĄ>>>