Golgota Młodych 2019 “Rozłam” – spotkanie już w sierpniu!

Golgota Młodych 2019 “Rozłam” – spotkanie już w sierpniu!

2 lipca, 2019 0 przez m.guzek

“Czasem rozłam jest konieczny, żeby pójść dalej, żeby stać się sobą. Rozłam, o którym chcemy powiedzieć na tegorocznej Golgocie Młodych, dotyczy relacji młodego człowieka z jego rodzicami. Będziemy mówić o momencie, w którym przychodzi czas na to, aby odciąć łączącą nas z nimi pępowinę.” – tak zapowiadają spotkanie kapucyni z Podlasia. W tym roku Golgota Młodych od 22 do 26 sierpnia w Seperlicach.

 

KUP ALBUM GOLGOTA MŁODYCH>>>

 

Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści
swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr,
nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.
Łk 14, 26

 

Czy to jeszcze w ogóle Ewangelia? Mieć w nienawiści ojca i matkę?!

To słowo właśnie oznacza oderwanie się i rozłam. Jest ono konieczne, aby dojrzewający człowiek mógł zacząć realizować własne powołanie. Jezus wskazuje na tę konieczność, kiedy mówi o małżeństwie: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.” (Mt 19, 5)

 

 

W jaki sposób więc realizować przykazanie „czcij ojca i matkę”? Jak przeżywać moment opuszczenia rodzinnego domu? I jaki jest sens tego „wyfrunięcia z rodzinnego gniazdka”? Zapraszamy na Golgotę Młodych, gdzie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, starając się iść drogą, którą wytycza Pan.- zapraszają organizatorzy.

 

KUP ALBUM GOLGOTA MŁODYCH>>>

 

kup płytę GOLGOTA MŁODYCH