Festiwale w Warszawie: ORGANY ARCHIKATEDRY 2019 – znamy program!

Festiwale w Warszawie: ORGANY ARCHIKATEDRY 2019 – znamy program!

3 lipca, 2019 0 przez m.guzek
Rusza jeden z najpiękniejszych festiwali muzycznych tego lata w Stolicy. Organy Archikatedry po raz 26. odbędzie się w sercu Warszawy w Katedrze św. Jana w kolejne niedziele od 7 lipca do 22 września 2019 r. Początek koncertów o godz. 16:00. W 12 koncertach usłyszymy czołówkę europejskich organistów.  Pierwszy koncert festiwalowy już 7 lipca. Zagra Eric Hallein z Belgii, który wykłada m.in. w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli. W jego wykonaniu usłyszymy utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha.
“W ramach festiwalu zagrają organiści z Polski, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Belgii, Norwegii i Estonii. Festiwal potrwa rozpocznie się 7 lipca i potrwa aż do 22 września. W planach jest całoroczny festiwal muzyki organowej.” – mówi Przemysław Kapituła, twórca festiwalu.
“Wydarzenie co roku charakteryzuje się różnorodnością muzyczną. Usłyszymy muzykę organową z różnych stron Europy. W programie znajdzie się oczywiście muzyka klasyczna popularnych artystów takich jak Bach, Schumann, Surzyński, Vivaldi czy Chopin.Wydarzenie jest częścią Festiwalu Muzyki Sakralnej, który rozpoczął się na przełomie maja i czerwca 2019 roku” – mówi Michał Guzek, rzecznik festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej ,,Organy Archikatedry’’ zaliczany jest do najpoważniejszych warszawskich festiwali i jednych z najważniejszych festiwali organowych w Europie. Powstał w 1994 r z inicjatywy Przemysława Kapituły. W tym roku będzie to już 26. edycja.

 

KALENDARZ KONCERTÓW

07.07 – Eric Hallein (Belgia)
14.07 – Wojciech Wojtasiewicz (USA – Polska)
21.07 – Alessandra Mazzanti (Włochy)
28.07 – Giampaolo Di Rosa (Włochy)
04.08 – Arno Hartmann (Niemcy)
11.08 – Piotr Rachoń (Polska)
18.08 – Witold Zaborny (Polska)
25.08 – Carlo Benatti (Włochy)
01.09 – Ines Maidre (Estonia – Norwegia)
08.09 – Przemysław Kapituła (Polska)
15.09 – Ennio Cominetti (Włochy)
22.09 – Hartwig Barte – Hanssen (Niemcy)

 

Wstęp: 15 zł.

 

Festiwal jest tworem niemalże idealnym, ponieważ łączy prezentacje określonego gatunku sztuki z bardzo wysokim odbiorem społecznym. Jest bardzo lubiany przez słuchaczy, w każdym koncercie uczestniczy średnio ok. 500 osób. Dzięki dużemu zasięgowi imprezy skutecznie promowana jest twórczość kompozytorów polskich: M. Surzyńskiego, F. Nowowiejskiego i G. Freyera. Festiwal „ORGANY ARCHIKATEDRY” jest ważnym elementem warszawskiego życia kulturalnego i jest jedną z głównych letnich wizytówek stolicy. Festiwal wspiera finansowo Miasto Stołeczne Warszawa i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji: www.kapitula.org
Wydarzenie poleca: sklep.fotelik.info