Dobra muzyka: płyta z musicalu “Zakochany Bóg”

Dobra muzyka: płyta z musicalu “Zakochany Bóg”

29 lipca, 2019 0 przez mateo

Czy prawdziwa miłość jest możliwa? Jak mocno kocha nas Bóg? Dzisiaj polecamy dobrą muzykę z musicalu “Zakochany Bóg”, bo nie tylko odpowiada na te pytania, ale prezentuje też bogaty wachlarz zróżnicowanych stylów muzycznych, m.in. muzykę ilustracyjną, rockową, popową, a także world music.

Mieliśmy okazję posłuchać tych nagrań – jesteśmy przekonani, że ten musical jest nie tylko dobry w przesłaniu, ale także w wykonaniu. Chciałoby się, żeby takie sztuki i taka muzyka była obecna w nurcie głównych mediów. Zamiast sztampy i miernoty. Zamiast przeciętności.

Muzyka z musicalu Teatru Obdarowani, ukazała się na płycie w maju 2019 roku. Spektakl przedstawia historię Samarytanki, zrezygnowanej, wielokrotnie zamężnej, niewierzącej już w miłość oraz walczącego z samotnością Natanaela. Oboje zmagają się z niespełnionym pragnieniem prawdziwej Miłości.

ZOBACZ DOBRE PŁYTY NA WWW.SKLEP.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

Bóg przez proroków Starego Testamentu wielokrotnie przedstawiany jest jako Oblubieniec, który związał się z Izraelem Przymierzem miłości. Jego oblubienica – Izrael poprzez swoją niewierność, odstępstwo od Oblubieńca dopuszcza się zdrady. Podobnie jak zdradzająca męża żona. Cóż wiemy o miłości Boga, zaślepieni własnymi pragnieniami, żądaniami? Utwierdzając się przez pryzmat wszelkich niepowodzeń w negowaniu Jego obecności. Zakochany Bóg to potwierdzenie tego, że to Bóg jest zawsze wierny i nigdy nie zapomni o swoich dzieciach.

ZAKOCHANY BÓG – WYKONAWCY:

Na płycie możemy usłyszeć bogaty wachlarz zróżnicowanych stylów muzycznych, m.in. muzykę ilustracyjną, rockową, popową, a także world music. Autorem muzyki jest Karol Makowski, a słów piosenek Renata Makowska.

W projekt zaangażowanych zostało wielu wspaniałych muzyków, m.in. Weronika Pryczkowska, Daniel Cebula-Orynicz, Jonasz Stępień, Karol Makowski, Michał Kapczuk, Patryk Zakrzewski, a także Agnieszka Musiał i Małgorzata Hutek.

Płyta CD: “Zakochany Bóg”

Wydawca: Fundacja Malak

Data: maj 2019

POLECAMY TEŻ:

Małgorzata Hutek - PSALMY