Ks. Kuba Bartczak i Let Him Run na Festiwalu VINCENTANA 2019

Ks. Kuba Bartczak i Let Him Run na Festiwalu VINCENTANA 2019

27 czerwca, 2019 0 przez m.guzek

Już za kilka dni odbędzie się jeden z największych przeglądów muzyki religijnej w Polsce, na który przyjeżdża niemalże pół tysiąca młodych ludzi z całego kraju. W dniach 1-4 lipca w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w podkrakowskich Piekarach kolejny 34. Przegląd Piosenki Religijnej VINCENTIANA 2019! Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą LET HIM RUN i Ks. Kuba Bartczak.

 

ks. Kuba Bartczak - Bóg jest działa

 

KUP PŁYTĘ: KS. KUBA BARTCZAK – BÓG JEST DZIAŁA

Szukaj dobrej muzyki na sklep.chrzescijanskiegranie.pl

 

Doświadczenie wspaniałej wspólnoty modlitewnej, nowe przyjaźnie, rozwój i odkrywanie swoich talentów, szczególnie muzycznych – to tylko niektóre owoce uczestnictwa w VINCENTIANIE!

Konkurs muzyczny jest tylko jednym z wielu elementów spotkania, bo VINCENTIANA to przede wszystkim czas trzydniowych rekolekcji, w trakcie których można pogłębić relację z Panem Bogiem i poznać charyzmat św. Wincentego a Paulo. Hasło tegorocznej edycji zaczerpnięte jest z Ewangelii wg św. Łukasza: Idźcie! Oto Was posyłam (Łk 10,3).

Zespoły i soliści poprzez wzięcie udziału w przeglądzie mogą sprawdzić swoje możliwości na scenie ze wspaniałą widownią, przed profesjonalnym jury, które udzieli cennych rad jak dalej się rozwijać. Na najlepszych czekają bardzo interesujące nagrody. Każdy z zespołów/solistów musi przygotować dwa utwory o tematyce religijnej, z czego jeden musi być własnego autorstwa (tekst i muzyka), a drugi musi nawiązywać swoją treścią do tematyki wincentyńskiej. Chodzi o tematy zaczerpnięte z duchowości wincentyńskiej, związane z osobą św. Wincentego a Paulo lub z dziełami miłosierdzia, które pełnił Ojciec Ubogich. Przegląd zespołów to dowód na to, jak utalentowana jest polska młodzież!

Jednym z głównych punktów programu wydarzenia są koncerty znanych zespołów (gwiazd) i spotkania z ciekawymi gośćmi specjalnymi. W poprzednich latach grały takie zespoły jak: Perfect, Stare Dobre Małżeństwo, TGD, Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Mate.O, Siewcy Lednicy, Moude Koty, Sound’n’Grace czy NiemaGotu.

Na tegorocznej vincentianowej scenie wystąpią zwycięzcy poprzedniej VINCENTIANY zespół „poProstu” oraz klerycki zespół „Lazaryści”, który w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Ponadto będzie można usłyszeć podbijający chrześcijańskie listy przebojów zespół „Let Him Run”, który zdobył m.in. dwie nagrody: „Debiut Roku 2018” i “Debiut Publiczności” na 8.Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Na wydarzeniu usłyszymy utwory z ich debiutanckiej płyty. Główną gwiazdą Vincentiany 2019 będzie rapujący ks. Jakub Bartczak, ambasador ŚDM w Krakowie.

 

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jan Mela, najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku, który poprzez swoją fundację „Poza Horyzonty” oraz liczne spotkania i konferencje, motywuje innych do działania. Swoją obecnością zaszczyci uczestników również ks. bp. Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w strukturach Konferencji Episkopatu Polski.

Vincentiana nie odbyłaby się bez wsparcia życzliwych ludzi. Fundamentem jest oczywiście modlitwa za to dzieło, a następnie pomoc fizyczna i materialna w organizacji przedsięwzięcia. Nauczeni przykładem poprzednich lat, jego organizatorzy całą VINCENTIANĘ zawierzają Panu Bogu. W tym roku Jego Duch natchnął ich do zamieszczenia VINCENTIANY na stronie www.katolikwspiera.pl, poprzez którą również i Ty możesz dołożyć swoją cegiełkę do tego dzieła. Wspierajmy to co dobre!

 

Podaruj bilet dla młodych na Festiwal Chrześcijańskie Granie 2019 – KatolikWspiera.pl (kliknij i wesprzyj)

 

POTRZEBUJEMY TWOJEGO WSPARCIA!

Prosimy Was o wsparcie nas poprzez wpłaty na konto: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (darowizna na cele statutowe. festiwal).

Za każdą złotówkę i modlitwę serdecznie dziękujemy!

Wydarzenie poleca sklep z fotelikami: sklep.fotelik.info