Dobre Miejsce: Piknik z Tatą i Odpust na Zesłanie Ducha Św.

Dobre Miejsce: Piknik z Tatą i Odpust na Zesłanie Ducha Św.

Czerwiec 4, 2019 0 przez m.guzek

Dobre Miejsce na Zesłanie Ducha Świętego

Odpust na Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) i Piknik z Tatą, w tym roku świętujemy oba wydarzenia razem na jednym hucznym pikniku! Zapraszają jak zawsze: Dobre Miejsce, parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany!

Odpust parafialny z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki) w Lesie Bielańskim – to tradycyjne Święto Bielan od XVII wieku, sięgające królów Władysława IV i Jana Kazimierza. Odpust na Bielanach odbył się po raz pierwszy w  1673 r.

W tym roku świętowanie rozpoczniemy o 10:30, kiedy to wyruszy procesja znad Wisły, gdzie przypłynie tratwa z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela z obrazem św. Brunona z Kwerfurtu.

Po procesyjnym przeniesieniu obrazu, ok godz. 11:30 rozpocznie się Msza św. w Kościele Pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia NMP parafii pw. bł. Edwarda Detkensa spośród Stu Ośmiu Męczenników.
Dzięki uczestnictwu we Mszy i spełnieniu warunków przewidzianych w liturgii możemy uzyskać odpust!

Zapraszamy na wspólne świętowanie. Przygotowaliśmy dużo atrakcji dla dzieci i  dla dorosłych, dla ciała i dla ducha. Piknik z Tatą od lat jest atrakcją na warszawskich Bielanach.

Atrakcje dla dzieci:

spektakl w wykonaniu Teatru Echa z cyklu Niedzielne Bajeczki,
muzyczne warsztaty dotyczące kontrabasu, które poprowadzi Michał Woźniak, (dwie tury: I o 13:15; II o 14:15)
dmuchana zjeżdżalnia,
animatorzy gier i zabaw Kukiełka – Animacje dla dzieci,
przejazdy bryczką po ul. Dewajtis,
pojazdy straży, policji oraz firmy BYŚ,
katarynka.

Atrakcje dla dorosłych:

starodawne oberki, powiślaki, radomskie mazurki, kujawiaki oraz polki w wykonaniu Kapeli Niwińskich,
wystawa malarstwa na jedwabiu Joanny Stasiak w Podziemiach Kamedulskich oraz koncert performatywny inspirowany obrazami w wykonaniu Zofii Bartoszewicz
inscenizacja Pana Wołodyjowskiego w wykonaniu kadry LO im. bł. ks. R. Archutowskiego,
wystawa LIBERTAS, 100 lat Wolności w Galerii Krużganek,
koncert Anny Hameli z cyklu Piosenka Autorska w Podziemiach Kamedulskich,
katarynka.

Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Na stoiskach gastronomicznych będzie można skosztować: dań z grilla, swojskich wędlin bez konserwantów, serków góralskich, obwarzanek, precli, zakręconych ziemniaków, gofrów, lodów, domowych wypieków, waty cukrowej…

Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski. Wśród wielu ciekawych artykułów będzie można kupić m.in.: wyroby polskiej sztuki ludowej, rzeźby, wycinanki, ceramikę, tradycyjne zabawki ludowe, biżuterie z naturalnych kwiatów, biżuterie ceramiczną oraz kamienną, wyroby dziewiarskie, akwarele, decoupage, galanterie wełnianą, czapki, szale, rękawiczki, poduszki, meble i wiele innych. Artykuły HAND-MADE, naprawdę warto.
Dobre Miejsce, Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz ksiądz Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii p.w. bł. E. Detkensa w Lesie Bielańskim zapraszają na najstarszy warszawski Odpust sięgający swoją tradycją XVII w.
W tym roku świętowanie odpustu będzie połączone z piknikiem na Dzień Ojca, który stał się już małą tradycją Dobrego Miejsca.

więcej informacji na stronie Dobrego Miejsca: http://dobremiejsce.org/zielone-swiatki-i-piknik-z-tata/
wydarzenie w serwisie facebook: https://www.facebook.com/events/2109277539158120/

9 czerwca 2019 r.
Godz.: 10:00 – 18:00
Miejsce: Plac przed Kościołem Pokamedulskim, ul. Dewajtis 3.
Wstęp wolny!