Panama w Warszawie 2019 już 27 stycznia [PROGRAM]

Panama w Warszawie 2019 już 27 stycznia [PROGRAM]

Styczeń 24, 2019 Wyłącz przez mateo

Panama w Warszawie 2019

W czasie, kiedy w Panamie papież będzie rozpoczynał główną Mszę świętą 34. Światowych Dni Młodzieży – w Świątyni Opatrzności Bożej spotka się młodzież obu warszawskich diecezji. „Panamę w Warszawie” na prośbę kard. Kazimierza Nycza poprowadzi Wspólnota „Emmanuel”, która już przed 10 laty podczas „Sydney w Warszawie” towarzyszyła młodym, którzy nie mogli pojechać na ŚDM do Australii. Zobaczcie jak będzie wyglądał plan spotkania!

 

Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 14.00. Zaproszeni są młodzi ludzie w wieku 16-29 lat, ale jak zapewniają organizatorzy „młodzi duchem” też będą mile widziani.

 

W łączności z papieżem Franciszkiem i Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie młodzi będą mogli doświadczyć obecności Boga w modlitwie, adoracji, sakramentach i radosnym uwielbieniu we wspólnocie Kościoła. Specjalną katechezę nawiązującą do hasła ŚDM Panama 2019 pt. „Oto ja, Służebnica Pańska” – czyli jak mogę dziś usłyszeć głos Boga i Mu odpowiedzieć? – wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Młodzi nauczą się hymnu Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Będzie czas na wspólny śpiew, uwielbienie Boga, ale też integrację czy możliwość spowiedzi czy adoracji.

 

Ważnym punktem „Panamy w Warszawie” będzie uroczysta celebracja Mszy św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w czasie której uczestnicy wysłuchają zarejestrowanej wcześniej homilii papieża Franciszka skierowanej do młodzieży całego świata.

 

Podczas spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej, m.in. dzięki zaangażowaniu Ambasady Panamy, młodzież będzie mogła poznać kulturę tego kraju a nawet – jak zapewniają organizatorzy “poczuć gorący klimat w środku zimy”.

 

Nie zabraknie też łączności audiowizualnej z uczestnikami ŚDM w Panamie z grup warszawskich. Młodzi dowiedzą się, co działo się przez kolejne dni ŚDM i usłyszą o przeżyciach bezpośrednich uczestników spotkania z papieżem w Panamie.

 

Całość spotkania poprowadzi młody prezenter telewizyjny i raper Michał „PAX” Bukowski. Przewidywany czas zakończenia to godz. 22.00. O tej porze papież Franciszek będzie szykował się do przedostatniego punktu swojej podróży do Panamy – spotkania z wolontariuszami ŚDM. Ok. północy planowany jest wylot samolotu z papieżem na pokładzie do Rzymu.

 

GŁÓWNE PUNKTY PROGRAMU:

14:00 Poznajmy się i kulturę Panamy! Łączymy się z ŚDM!
14:45 Konferencja „Oto ja Służebnica Pańska” wygłoszona przez Arcybiskupa Grzegorza Rysia
16:00 Modlitwa przed ikoną Matki Bożej
16:45 Przerwa na jedzenie
18:00 Łączymy się z Panamą
18:40 Msza Święta z homilią Papieża Franciszka
20:00 Modlitwa Uwielbienia

 

Maciek Musiał zaprasza na spotkanie:

Maciek Musiał o swoich doświadczeniach na Światowych Dni Młodzieży! Łączy się z nami na Panamie w Warszawie!

Opublikowany przez Panama w Warszawie Środa, 23 stycznia 2019

 

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbywają się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Wcześniej zaplanowano Dni w Diecezjach w terminie: 15-21 stycznia.

 

W Panamie pojawiło jest ok. 3,5 tys. młodych Polaków, którzy najprawdopodobniej będą najliczniejszą grupą z Europy. Z archidiecezji warszawskiej do Panamy poleciało ok. 150 młodych, w tym 18 wolontariuszy oraz 5 księży, natomiast z duszpasterstwem młodzieży diecezji warszawsko-praskiej wybrało się 100 osób.