Dobre Kino: LOYOLA – pokaz filmu 13 stycznia 2019 w Warszawie

Dobre Kino: LOYOLA – pokaz filmu 13 stycznia 2019 w Warszawie

28 grudnia, 2018 Wyłącz przez mateo

Ignacy Loyola - film DVDDobre Miejsce zaprasza 13 stycznia 2019 roku o 18.00 na film “Loyola” o św. Ignacym, założycielu Towarzystwa Jezusowego. Bilety w cenie 15 zł, dostępne on-line, albo w bezpośrednio przed pokazem.

 

„Gdybyś słyszał głos Boga, czy chciałbyś zachować to dla siebie?” Dramat historyczny oparty na „Opowieści Pielgrzyma” – autobiografii św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. To historia żołnierza, grzesznika a także człowieka przemocy. Starając się zwrócić się ku światłu, musiał stoczyć walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami.

 

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych a także przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

 

KUP FILM “LOYOLA” NA CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL >>>

 

Brutalny żołnierz jak i również kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy. Podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi a także wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych. By wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

 

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka, kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion.

 

POLECAMY:

JAK W BETLEJEM - artyści

 

IGNACIO DE LOYOLA (LOYOLA), reż. Paolo Dy
Filipiny 2016; czas trwania 118 min.

Gościem specjalnym pokazu będzie ks. Łukasz Wysocki SJ, który poprowadzi wprowadzenie i dyskusję po filmie.

13 stycznia 2019 r. godz.: 18.00. / Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, / ul. Dewajtis 3 / Bilety – w cenie 15 zł dostępne on-line na stronie sklepu “Chrześcijańskie Granie”. Stacjonarnie w dniu wydarzenia | www.chrzescijanskiegranie.pl Przypominamy o obowiązującej zniżce dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny!

 

Film był prezentowany na Festival Internacional de Cine con Valores w Guadalajara w Meksyku – gdzie zdobył Nagrodę Publiczności oraz International Film Festival of Manhattan w Nowym Yorku. Odtwórcę głównej roli Andreasa Muñoza uhonorowano Nagrodą dla Najlepszego Aktora.