Raper i była policjantka mówią: Masz jedno życie!

Raper i była policjantka mówią: Masz jedno życie!

26 września, 2018 Wyłącz przez mateo

Jedno Życie - program Poison

Ogólnopolski projekt profilaktyczny „Jedno życie” odwiedzi w nadchodzących tygodniach miasta w Polsce. Była policjantka, a jednocześnie pedagog, Dorota Nowakowska i raper Poison od wrześniu spotkają się z młodzieżą w 70 placówkach na terenie całego kraju aby pomóc jej w walce z agresją i uzależnieniami.

 

Po wielu latach na scenie, raper Poison (Piotr Plichta) postanowił przygotować spójny program pomocy uczniom. Pomogła mu w tym była policjantka Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Poznaniu – Dorota Nowakowska. W obecnej pracy jako pedagog szkolny, wykorzystuje swoje doświadczenie zdobyte podczas służby. „Jedno życie” jest programem autorskim opartym na doświadczeniach życiowych i wykładach profilaktycznych Poisona przy wsparciu Doroty Nowakowskiej. – “Do końca roku odwiedzimy 70 miejsc, od gór aż po wybrzeże. Cieszę się, że będziemy mogli pojawić się także w moim ukochanym Poznaniu”  – podkreśla współautorka projektu.

 

Każde spotkanie z młodzieżą przepełnione jest muzyką hip-hop oraz treściami profilaktycznymi, które mają pomóc w walce z przemocą i uzależnieniami. – “Młodzież zmaga się teraz z innymi problemami niż kiedyś. Agresja może mieć formę nie fizyczną, lecz hejtu w internecie. O tym rapuję i mówię podczas spotkań” – stwierdza raper Poison.

 

Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom, że mają jedno życie, o które trzeba walczyć. Od 15 czerwca do 31 grudnia projekt dotrze do ok. 7 000 uczniów i wychowanków. Zadanie „Jedno Życie” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zobacz teledysk: POISON – Pierwszy wdech już w sieci [teledysk]

 

Jedno Życie - program PoisonChętne placówki edukacyjne mogą zapisać się do projektu pisząc na adres: projektjednozycie@gmail.com

https://www.facebook.com/projektjednozycie/

 

red. Fundacja Edukacja Przyszłości / fot. materiały prasowe