Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego 2018 już 7 października [program]

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego 2018 już 7 października [program]

27 września, 2018 Wyłącz przez mateo

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego 2018Rodzinny piknik ekologiczny DZIEŃ ŚW. FRANCISZKA I LASU BIELAŃSKIEGO już po raz siódmy odbędzie się na terenie Dobrego Miejsca przy Kościele Pokamedulskim. 7 października 2018 r. od godz.: 10.00 zapraszają: Katolickie Centrum Kultury Dobre MiejsceParafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany. Od lat Chrześcijańskie Granie patronuje temu wydarzeniu.

 

Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować. Jak co roku wraz z naszymi partnerami organizatorzy przygotowali wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Ponadto kolejny raz włączą się w akcję Sprzątania Świata – sprzątamy ścieżki Lasu Bielańskiego! Worki rękawice dostępne na miejscu / worki ustawiamy wzdłuż ul. Dewajtis.

Zobacz, jak było się w ubiegłym roku! 

 

DZIEŃ ŚW. FRANCISZKA I LASU BIELAŃSKIEGO – PROGRAM:

– 11:00 Msza Święta
– 10:00-15:00 Kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła
– 12:00 Koncert zespołu Karimski Club – Dla Dzieci  na scenie plenerowej
– 13:30 Z cyklu Niedzielne Bajeczki na scenie plenerowej odbędzie się przedstawienie w wykonaniu Teatru Lalek Igraszka pt. „Magiczny Miód”.

 

Atrakcje dla dzieci:

– Spotkanie z bielańskimi pszczołami
– Dmuchana zjeżdżalnia
– Przejazdy kucykami
– Animatorzy gier i zabaw
– Swoje stoisko z atrakcjami przygotuje Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa – gry, zabawy, warsztaty
– Przejazdy bryczką po ul. Dewajtis.
– Wiele innych atrakcji.

 

 

Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Na stoiskach gastronomicznych będzie można skosztować: dań z grilla, swojskich wędlin bez konserwantów, serków góralskich, obwarzanek, precli, zakręconych ziemniaków, gofrów, lodów, domowych wypieków, waty cukrowej…

 

Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski. Wśród wielu ciekawych artykułów będzie można kupić m.in.: wyroby polskiej sztuki ludowej, rzeźby, wycinanki, ceramikę, tradycyjne zabawki ludowe, biżuterie z naturalnych kwiatów, biżuterie ceramiczną oraz kamienną, wyroby dziewiarskie, akwarele, decoupage, galanterie wełnianą, czapki, szale, rękawiczki, poduszki, meble i wiele innych. Artykuły HAND-MADE.

 

ZAPRASZAMY TEŻ: Festiwal pełen nowości – 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie na Arenie Ursynów!