Sąsiedzi+ z Grand Prix 25. Festivalu Hosanna w Siedlcach [relacja]

Sąsiedzi+ z Grand Prix 25. Festivalu Hosanna w Siedlcach [relacja]

28 sierpnia, 2018 Wyłącz przez mateo

Hosanna Festival 2018 fot. Mateusz Stolarski

Wysoki poziom konkursowy, występy gwiazd: Mate.O oraz Deus Meus, a także niedzielny deszczowy koncert finałowy – tak “upłynął” jeden z najstarszych w Polsce festiwali muzyki chrześcijańskiej – Hosanna Festival 2018. Siedlce raz potwierdziły nasze przekonanie, że w panuje tam dobry klimat dla muzyki z przesłaniem!

 

Jublieuszowy 25. Hosanna Festival w Siedlcach odbył się w dniach 25-26 sierpnia 2018. Podobnie jak w latach poprzednich składał się z dwóch części koncertowych. W sobotę na deskach siedleckiego teatru odbyły się przesłuchania konkursowe dla zespołów i wokalistów. Natomiast w niedzielę – koncert finałowy z udziałem Deus Meus.

 

Co ciekawe, mimo, że zespołów było nieco mniej – prezentowały wyższy poziom. Większość artystów zaśpiewała swoje autorskie kompozycje. Swoją drogą – może warto byłoby podzielić konkurs na kategorie np. covery i muzyka autorska oraz na solistów i zespoły?

 

Hosanna Festival 2018 fot. Mateusz Stolarski

 

Jako gwiazda pierwszego dnia zagrał Mate.O/TU z materiałem ostatniej płyty pt. “Król Wszechświatów” – profesjonalizm zespołu i świetne warunki akustyczne pozwoliły przeżyć piękny czas wspólnego uwielbienia.

 

Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Niedziela powitała nas deszczem, który skutecznie ograniczył liczbę publiczności podczas koncertu finałowego Hosanna Festival 2018. Jak co roku odbył się on w siedleckim amfiteatrze, który niestety nie jest zadaszony. Mimo zimna i wilgoci, to i tak zjawiło się grono najwierniejszych fanów Festivalu.

ZOBACZ TEŻ: 8.FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE – WARSZAWA

 

Hosanna Festival 2018 fot. Mateusz Stolarski

 

Na scenie zaprezentowały się wybrane dzień wcześniej zespoły, którym zostały wręczone nagrody. I tak – oficjalna klasyfikacja konkursowa ukształtowała się następująco:

Grand Prix przypadło zespołowi Sąsiedzi +

I miejsce przypadło Monice Giergiel z zespołem

II miejsce zespołowi Nie śpijcie, nie!

III miejsce ex aequo zespołom Laudans i OCDC

 

Na zakończenie – jak zwykle profesjonalnie – koncert uwielbienia zagrał Deus Meus wykonując utwory z ostatniej płyty “Wniebowianki”, a także swoje najbardziej znane przeboje “Jahwe”, “Alleluja” i inne.

 

KSM Diecezji Siedleckiej (to oni są głównymi organizatorami) pokazało po raz kolejny, że potrafi zorganizować profesjonalną imprezę z dobrym przesłaniem. W przyszłym roku jest szansa, że pogoda nie będzie miała wpływu na ilość publiczności, gdyż organizatorzy chcą przenieść koncert finałowy pod zadaszony teren lodowiska miejskiego.

 

Hosanna Festival 2018 fot. Mateusz Stolarski

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć na profilu facebookowymhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.1810015512378869&type=1&l=32bbf20f54