Mietek Szcześniak pomaga budować Most do Nieba – rusza trasa koncertowa!

Mietek Szcześniak pomaga budować Most do Nieba – rusza trasa koncertowa!

30 sierpnia, 2018 Wyłącz przez mateo

Mietek Szcześniak - most do nieba

Jesienią 2018 rozpoczyna się charytatywna trasa koncertowa Mietka Szcześniaka pt. Most do Nieba z udziałem legendarnego brazylijskiego gitarzysty Paulinho Garcia. Towarzyszy jej zbiórka na budowę i utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Jego stworzenia podjęła się s. Michaela. W miejscu, które powstanie będzie mogła otoczyć dzieci (oraz ich rodziców) pomocą i miłością aż do końca.

 

Artysta piosenkę “Święty Gapa” z ostatniej płyty “Nierówni” podarował Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej siostrę Michaelę Rak, która buduje pierwsze w historii hospicjum dla dzieci na Litwie. “Święty gapa” stanie się hymnem akcji “Most do nieba”.

 

 

“Wspólnie z fundacją zagramy trasę koncertową, gdzie razem z publicznością budować będziemy to hospicjum, ten “most do nieba”. “Święty gapa” stanie się hymnem akcji  “Most do nieba”. Wspólnie z fundacją zagramy trasę koncertową, gdzie razem z publicznością budować będziemy to hospicjum, ten “most do nieba” – Mietek Szcześniak

 

Most do Nieba

 

Koszt budowy to 1 200 000 euro. Mietek Szcześniak dołączył do ambasadorów tego dzieła, dedykując Fundacji Aniołów Miłosierdzia również utwór „Święty Gapa”, który pochodzi z jego ostatniego albumu „Nierówni”. Teledysk do „Świętego Gapy” wyreżyserowała Kinga Dębsaka. Tak w dużym skrócie powstał pomysł, który przerodził się w trasę koncertową.

 

Gdzie odbędą się koncerty?

 

Na szlaku trasy koncertowej „Most do Nieba” znajdą się:

Łódź (31.08)

Poznań (13.09)

Police (14.09)

Baranówka (21.09)

Mysłowice (23.09)

Warszawa (28.09)

Łomża (29.09)

Włodawa (30.09)

Cieszyn (6.09)

Gliwice (7.10)

Strzelin (8.09)

Rybnik (11.11).

 

“Nie spotkałem dotąd polskiej piosenki, która byłaby dedykowana ludziom nieprzebojowym, nieszybkim, nieśmiałym, niewinnym. Znalazłem tę opowieść w tytule wiersza “Święty gapa” księdza Jana Twardowskiego i postanowiłem, że stanie się refrenem mojej piosenki.” – mówi Mietek Szcześniak – “Piosenka ta bardzo podoba się dzieciom, również tym, które mieszkają w dorosłych. Ja zgapiłem się w życiu parę razy i wyszło mi to na dobre, dlatego z przyjemnością stworzyłem taka laurkę dla gap, których poeta nazywa świętymi.”

 

Mietek Szczesniak foto Zuzanna Szamocka

Mietek Szcześniak foto Zuzanna Szamocka / mat. prasowe