Odpust na Bielanach – Zesłanie Ducha Świętego 2018 (20 maja)

Odpust na Bielanach – Zesłanie Ducha Świętego 2018 (20 maja)

3 maja, 2018 Wyłącz przez mateo

Odpust na Bielanach 2018Najstarszy w Warszawie Odpust na Bielanach w uroczystość Zesłanie Ducha Świętego już 20 maja (niedziela) 2018, w Lesie Bielańskim. Zapraszamy! – Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz plac przed kościołem ul. Dewajtis 3.

 

Parafia pw. bł. E. Detkensa, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany zapraszają na Odpust parafialny z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki) w Lesie Bielańskim – tradycyjne Święto Bielan od XVII wieku, sięgające królów Władysława IV i Jana Kazimierza. Odpust na Bielanach odbył się po raz pierwszy w 1673.

Zobacz też: Antonina Krzysztoń zagra koncert na rzecz Debiutów 2018! (26 maja)

 

“Prosimy przybyć pieszo rowerem lub bryczką, a samochody pozostawić poza lasem. W godz. 9:30-14:30 po ul. Dewajtis wahadłowo będą kursowały 2 bryczki.” – piszą organizatorzy.

 

Świętowanie rozpocznie się o 10:30, kiedy to wyruszy procesja znad Wisły, gdzie przypłynie tratwa z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela z obrazem św. Brunona z Kwerfurtu. Po procesyjnym przeniesieniu obrazu, ok godz. 11:00 rozpocznie się Msza św. w Kościele Pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia NMP parafii pw. bł. Edwarda Detkensa spośród Stu Ośmiu Męczenników.

 

Dzięki uczestnictwu we Mszy i spełnieniu warunków przewidzianych w liturgii możemy uzyskać odpust! Oprawę muzyczną zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec pod dyrekcją Kapelmistrza Cezarego Celiana.

 

Odpust na Bielanach

W godzinach 10:00-15:00 odbędzie się tradycyjnbie na kiermasz rękodzieła nowoczesnego i ludowego oraz swojskiego jadła na terenie parafialnym i Dobrego Miejsca. Atrakcje dla dzieci: m. in. ok 13:00 na scenie plenerowej przedstawienie z cyklu Niedzielne Bajeczki wystawi Teatr Pod Orzełkiem, dmuchana zjeżdżalnia, plenerowy bufet/grill.