Jaka jest cena wierności ideałom? „Przełęcz ocalonych” Mela Gibsona w Dobrym Miejscu (27 maja 2018)

Jaka jest cena wierności ideałom? „Przełęcz ocalonych” Mela Gibsona w Dobrym Miejscu (27 maja 2018)

23 maja, 2018 Wyłącz przez mateo

Przełęcz ocalonych - Dobre MiejsceWojna. Czy można zwyciężać – nie zabijając? Film “Przełęcz ocalonych” pokazuje jak wiele można poświęcić w imię wierności ideałom. Polecamy oskarowy hit w Dobrym Miejscu. Pokaz kinowy już 27 maja 2018 o 18.00.

 

Zdobywca dwóch Oscarów, jeden z największych gwiazdorów w historii kina, reżyser „Pasji” i „Braveheart” przedstawia opowieść o niesłychanej odwadze. Autentyczna historia człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni.

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia on-line na stronie sklepu “Chrześcijańskie Granie”. Stacjonarnie w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu “Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia.

 

OPIS FILMU i TRAILER:

 

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński CSsR (wykładowca PWTW).

 

OPIS FILMU:

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

 

PRZEŁĘCZ OCALONYCH

„Można zwyciężać, nie zabijając”

    reżyseria: Mel Gibson
    gatunek: dramat
    produkcja: USA
    obsada: Andrew Garfield, Teresa Palmer, Vince Vaughn, Sam Worthington
    premiera: 4 listopada 2016 (Polska)
    czas trwania: 2 godz. 19 min.