Męskie głosy na Wielki POST – premiera płyty już 22 lutego 2018!

Męskie głosy na Wielki POST – premiera płyty już 22 lutego 2018!

19 lutego, 2018 Wyłącz przez mateo

POST płyta Bractwo św. PawłaPieśni śpiewane w kościele w okresie Wielkiego Postu są szczególne. Ich wymowność w słowach i melodii jest niepowtarzalna. Są niezwykle żarliwe, dostojne, przejmujące i pełne żałości. Bractwo św. Pawła postanowiło przybliżyć je w męskim wykonaniu! Premiera płyty “POST” już 22 lutego 2018.

 

Album, który wydało Bractwo, powstał z myślą o propagowaniu prostego męskiego śpiewu – aby żaden mężczyzna nie wstydził się swojego głosu w kościele.

 

Zobacz też: PREMIERA: La Pallotina – Miłość nad Wisłą

 

“Zbliżający się Wielki Post wydał się ku temu znakomitą okazją. Pomysł przyszedł podczas słuchania „Sław języku tajemnicę”. I pomyślałem, że musimy tak zrobić: chwalić Boga nie tylko w jednorazowym działaniu, ale stwarzając coś, dzięki czemu będzie można myśleć o Bogu też w domu, w samochodzie, w pracy. Pomysł zrealizowania projektu pojawił się dosłownie w ostatniej możliwej chwili. To z pewnością był pomysł Kogoś z Góry. Wierzę w to bardzo, inaczej nie udałoby się w kilka tygodni przygotować zespołu, zorganizować i przeprowadzić nagrania oraz wyprodukować płyt.” – pisze Przemysław Kurkowski z Bractwa św. Pawła.

 

Te, w większości starodawne melodie pomagają nam zmieniać się zgodnie ze słowami, które słyszymy podczas posypania głowy popiołem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” czy „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Teksty pieśni takich jak „Krzyżu Święty” czy „Ach, mój Jezu”, pomagają nam wyobrazić sobie stojącego obok Chrystusa, który właśnie dla mnie przeżywa niewyobrażalne męki.

 

 

Album zawiera większość tradycyjnych pieśni oraz dwa utwory bliżej znane młodszym słuchaczom. Osiem pieśni zaśpiewanych jest przez mężczyzn, członków Bractwa Świętego Pawła, a dwie przez ich przyjaciół. Chrześcijańskie Granie objęło krążek patronatem.

 

Lista utworów:

1. Sław języku tajemnicę
2. Ogrodzie Oliwny
3. Ludu, mój ludu
4. Krzyżu Święty
5. Stała Matka Boleściwa
6. Rozpięty na ramionach
7. Jezu Chryste, Panie miły
8. Odszedł Pasterz od nas
9. Zbawienie przyszło przez Krzyż
10. Prawda jedyna

 

INSTRUMENTALIŚCI:

– akordeon: Arek Czernysz
– altówka: Marta Kurkowska
– cajon: ks. Mariusz Świerczyński
– gitara akustyczna: ks. Maciej Silikowski
– gitara elektryczna: Krzysztof Pawłocki,
– klarnet: Krzysztof Szałek
– wiolonczela: Teresa Konczal
– saksofon: Michał Sasinowski

 

WOKALIŚCI:

– Tomasz Cegliński
– Kacper Dąbrowski
– Przemysław Kurkowski
– Jarosław Rudek
– ks. Maciej Silikowski
– Krystian Szulz

 

za: mat. prasowe