Marsz dla Życia i Rodziny 2017 – Warszawa (11 czerwca)

Marsz dla Życia i Rodziny 2017 – Warszawa (11 czerwca)

9 czerwca, 2017 Wyłącz przez mateo

Marsz dla Życia i Rodziny 2017 warszawaJuż 11 czerwca 2017 (albo wcześniej) ulicami Warszawy oraz wielu innych miast w Polsce przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku odbędzie się on pod hasłem “Czas na rodzinę”.  Dziesiątki tysięcy ludzi będzie świętowało. Znajdź swoje miasto na www.marsz.org.

 

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej pozytywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie pokazać radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

 

“Wszystkich Państwa, którym bliskie są wartości małżeństwa i rodziny oraz ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej radosnej manifestacji.” – piszą organizatorzy.

 

Marsz dla Życia i Rodziny 2017 w Warszawie – program:

czas: 12.45 – 16.00

start: na placu przy kościele św. Aleksandra (pl. Trzech Krzyży), potem przejście na Plac Zamkowy!

 

Odbędzie się już po raz 12, przejdziemy pod hasłem Czas na rodzinę. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę, że rodzina jest naszym największym skarbem, że należy o nią dbać, szanować i poświęcać jej dużo czasu. Zapraszamy rodziny z dziećmi, babcie i dziadków, narzeczonych, osoby poszukujące swojej drugiej połówki, które czują, że to już czas na założenie rodziny. Pokażmy jak jest dużo Warszawiaków dla których życie i rodzina są największą wartością!

 

W tym roku po raz pierwszy uczestnicy Marszu będą mogli pomóc podopiecznym Domu Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą, który prowadzą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna. Dom potrzebuje dużego wsparcia, będziemy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę. Każdy kto przyłączy się do zbiórki pomoże ratować życie ponieważ schronienie w tym Domu znajdują kobiety i ich dzieci, które doświadczyły przemocy, a wiele z nich musiało uciekać ponieważ były zmuszane przez najbliższych do aborcji. Pomóżmy im wspólnie stworzyć jak najlepsze warunki do życia, a dzieciom dać choć namiastkę szczęśliwego dzieciństwa.