PREMIERA: Dobre Ludzie – Świeca [youtube]

PREMIERA: Dobre Ludzie – Świeca [youtube]

1 grudnia, 2016 Wyłącz przez mateo

Wczoraj miała miejsce premiera nowego utworu zespołu Szymona Babuchowskiego DOBRE LUDZIE. Piosenka “Świeca” zapowiada nowy materiał tych nietuzinkowych muzyków.

 

Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa, której pomysłodawcami są muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski oraz gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz. Początkowo występowali oni jako duet Babuchowski & Filipowicz – na wokal i gitarę akustyczną. Z czasem aranżacje zaczęły się rozbudowywać i trzeba było pomyśleć o wzbogaceniu instrumentarium. Odkąd w 2013 r. dołączył do muzyków basista Jacek Raciborski, zespół przyjął nazwę Dobre Ludzie. W tym składzie muzycy nagrali album “Łagodne przejście”, na którym pojawiło się także wielu gości .


Już po wydaniu płyty uformował się skład koncertowy. Do grupy dołączyli kolejno: Anna Leszczyńska-Rożek (skrzypce), Paweł Węgier (gitara – zastąpił Patryka Filipowicza, który obecnie jest współpracownikiem zespołu), Jakub Kuzynin (perkusja) i Paulina Kuzynin (instrumenty klawiszowe, chórki). Na przełomie lat 2015/16 Dobre Ludzie nagrali piosenkę “Z wolności dom”, promującą akcję “Zbuduj FreeDOM” na rzecz budowy domu dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi. W tym składzie zagrali też w Koncercie Debiuty 2016 w Warszawie.


Różnorodność stylistyczna i uniwersalne przesłanie zawarte w tekstach sprawia, że piosenki zespołu Dobre Ludzie często goszczą w stacjach radiowych i na listach przebojów. Obecnie można je usłyszeć także na koncertach.

 

“Świeca”

muzyka: Jacek Raciborski
słowa: Szymon Babuchowski

Dobre Ludzie:

Szymon Babuchowski – śpiew
Jacek Raciborski – gitara basowa
Paweł Węgier – gitara akustyczna
Anna Leszczyńska-Rożek – skrzypce (solo)
Paulina Kuzynin – instrumenty klawiszowe
Jakub Kuzynin – perkusja

 
gościnnie kwartet smyczkowy Turina w składzie:

Julia Nikoliszak – I skrzypce
Joanna Kupczak – II skrzypce
Martyna Dziechciarz – altówka
Izabela Stefańska – wiolonczela

aranżacja partii kwartetu: Martyna Dziechciarz

 
nagrano w MaQ Records, Wojkowice, listopad 2016
realizacja, miks, mastering: Michał “Rosa” Rosicki