Nowości: Płyty Karmelitów Bosych na www.chrzescijanskiegranie.pl

Nowości: Płyty Karmelitów Bosych na www.chrzescijanskiegranie.pl

15 listopada, 2016 Wyłącz przez m.guzek

Twoje Niebo koncert

 

Na www.chrzescijanskiegranie.pl pojawiło się w ostatnim czasie sporo dobrych nowości. Wśród nich znajdują się 3 krążki związane z Karmelitami. Nad produkcją  wszystkich wydawnictw czuwa założyciel zespołu Twoje Niebo – o. Mariusz Wójtowicz. Albumy zaskakują. Na krążka znajdziemy poezję śpiewaną, chorał i uwielbienie:

 

Teresa 500 (poezja śpiewana) – zespół już 20 listopada wystąpi na 6.Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. “To płyta paradoksalna. Do góry nogami. W rozpędzonym, gnającym na oślep świecie, który wysyła na lewo i prawo jeden komunikat: „Kupuj!” wezwania w stylu „wśród ran moje rozkosze, w pogardzie szczęście całe, w ubóstwie moje skarby”, brzmią jak dewizy nie z tej ziemi. Bo są nie z tej ziemi.” (Marcin Jakimowicz o płycie Teresa 500)

 

 

Płyta ”Sancta Mater Teresia’ jest zwieńczeniem pracy braci z obu prowincji karmelitów bosych (warszawskiej i krakowskiej). Jej powstanie jest związane z jubileuszem 500 lecia urodzin św. Teresy od Jezusa – założycielki i reformatorki Zakonu. Utwory jakie się tam znajdują są nieocenionymi elementami tradycji chorałowej Karmelu.(kup album).

 

 

Twoje Niebo (Dzień po dniu) – Uwielbienie– debiutancki album przemyskiego zespołu „Twoje Niebo” ma na celu ukazanie wartości każdego dnia jako możliwości zwyczajnego, pełnego prostoty spotkania Boga i człowieka. Wielość form muzycznych skomponowanych przez Józefa Rusinowskiego, bogactwo tekstów autorstwa Dominiki Rusinowskiej i o. Mariusza Wójtowicza OCD. (kup album)